Jest wiele czynników, które sprzyjają zmianom ofert na rynku urządzeń łazienkowych. Na pewno ważny jest design i łatwość montażu. Dużą rolę odgrywa ekologia. Ponadto pewne urządzenie traktowane jeszcze niedawno jako ekskluzywne stają się normą – przykładem mogą być choćby bidety, domowe pisuary lub brodziki.

Sedesy

Zasadniczą zmianą, która nastąpiła w ostatnich latach jeśli idzie o sedesy jest ich kształt oraz ułatwienia w obsłudze tych urządzeń. Coraz częściej decydujemy się na tak zwany sedes bezkołnierzowy lub bezrantowy, czyli bez żadnych załamań przy górnej krawędzi. Jest to jednej strony bardziej higieniczne, bo zapobiega gnieżdżeniu się brudu w załamaniach, z drugiej strony nie wymaga konieczności używania zbyt dużej ilości środków chemicznych, co pozwala jednocześnie zaoszczędzić wodę.

Coraz bardziej popularne są sedesy wiszące, przymocowane do ściany lub pionowego stelaża. Przy okazji montażu takiego sedesu mamy możliwość wpuszczenia w ścianę spłuczki, która tym samym zostaje wyciszona. Można jeszcze zadbać o dodatkowe udogodnienia, na przykład kupić sedes z deską, która sama się opuszcza.

W większej łazience warto jest zainstalować bidet o podobnym kształcie – można nabyć komplet tych urządzeń.

Umywalki

Tu na pewno nowym trendem będą umywalki wykonywane ze stali emaliowanej o eleganckim nowoczesnym designie z równie elegancko zamaskowanym otworem odpływowym. Dobrze wyglądają w zestawieniu z drewnianym blatem, chociaż blat ze szkła hartowanego wygląda pod taką umywalką nie mniej korzystnie. Dostępne są umywalki połączone z szafką również wykonaną ze stali emaliowanej. Szuflady szafki mogą mieć formę organizera pozwalającego szybko uporządkować niezbędne drobiazgi toaletowe.

Klienci coraz chętniej kupują umywalki w kształcie kamiennych mis stawianych na blacie. Ciekawie wygląda zestawienie takiej misy różowej od zewnątrz z marmurowym blatem i kranem o kanciastych kształtach. Taka misa wygląda atrakcyjnie na sześciennym, wolnostojącym (na przykład pośrodku łazienki) słupku z szafkami i szufladami. Natomiast baterie nad umywalkami można zainstalować jednokranowe co pozwala na szybszą regulację temperatury i oszczędność wody.

Wanny

W wypadku wanien mamy rzecz jasna niemal nieograniczoną ilość wzorów i materiałów, toteż warto jest się bardziej skupić na możliwościach technicznych armatury łazienkowej, na jej funkcjach praktycznych. Mamy już zatem możliwość urządzenie sobie w wannie niewielkiego jacuzzi albo ustawić opcję masażu wodnego z biczami szwedzkimi. Natomiast i w tym wypadku warto jest zwrócić uwagę na aspekt ekologiczny i zainstalować krany na przyklad z aeroperlatorem.

Zapraszamy na stronę KK POL – firmy produkującej stelaże podtynkowe