pady bezprzewodowe

Miłośnicy gier, w zależności od tego, jakie gatunki tego typu rozgrywki są dla nich najbardziej atrakcyjne, korzystają z różnego typu kontrolerów gier. Podstawowe kontrolery, to oczywiście mające także, albo przede wszystkim, inne zastosowanie klawiatury i myszki. Oprócz tego, w zależności od potrzeb można jednak wzbogacić swoje możliwości sterowania gier stosując joysticki i wolanty, kierownice lub charakterystyczne bardziej dla konsoli gamepady. Czym charakteryzują się wszystkie wskazane rodzaje kontrolerów gier na pecety?

Myszka i klawiatura

Zastosowanie myszki i/lub klawiatury to zdecydowanie najprostszy sposób kontrolowania gier komputerowych. Tego typu akcesoria wskazujące znajdują się w każdym komputerze, ponieważ bez nich nie byłoby możliwości z nich korzystania. Gracze mogą jednak dla swojej wygody zaopatrzyć się w specjalne myszki i klawiatury, które są dostosowane do potrzeb graczy. Są nimi przede wszystkim klawiatury mechaniczne lub klawiatury membranowe oraz myszki optyczne. Tego typu akcesoria gamingowe znacznie ułatwiają sterowanie oraz zwiększają komfort gracza.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów z internetowego sklepu z akcesoriami gamingowymi Minido.pl: Specjalnie dostosowane dla graczy klawiatury mechaniczne charakteryzują się większą czułością każdego z przycisków, dzięki czemu uzyskuje się możliwość znacznego poprawienia osiąganych rezultatów w trakcie gry. Co równie ważne, klawiatury mechaniczne charakteryzują się również znacznie większą i dłuższą trwałością, dzięki czemu są w stanie bez problemu wytrzymać nawet dłuższe sesje gier. Z kolei myszki komputerowe dla graczy odznaczają się przede wszystkim wygodniejszymi kształtami. To czy wybierze się myszkę optyczną, czy myszkę laserową, zależy już przede wszystkim od indywidualnych preferencji oraz od rodzaju ulubionych gier, w których będzie się ją stosowało.

Joysticki i wolanty

Innym rodzajem kontrolerów gier, który stosuje się do gier komputerowych są joysticki i wolanty. Kiedyś, jeszcze w czasach Amigi i Commodore, tego rodzaju kontrolery gier były zdecydowanie najpopularniejsze, ale dziś już nieco straciły na znaczeniu i obecnie są już wybierane przez stosunkowo małą liczbę graczy. Joysticki są stosowane wyłącznie w konkretnych rodzajach gier. Z tego rodzaju kontrolerów korzystają przede wszystkim miłośnicy symulatorów lotów.

Kierownice do gier

Ten rodzaj kontrolerów gier także ma stosunkowo wąskie zastosowanie, ponieważ kierownice są stosowane wyłącznie do gier wyścigowych. Ten typ gier ma jednak znacznie więcej miłośników niż symulatory lotów, dlatego kierownice do gier i zestawy z kierownicami cieszą się już od kilku lat bardzo dużą popularnością. Co więcej, gracze mogą wybierać spośród wielu zestawów, które mogą zawierać samą kierownicę do komputera lub kierownicę z dodatkowymi akcesoriami, jak np. pedały gazu, sprzęgła czy hamulce i hamulce ręczne oraz dźwignie zmiany biegu.

Gamepady

Ostatnim, choć zdecydowanie nie najmniej popularnym rodzajem kontrolerów, które są stosowane w grach komputerowych są gamepady. W sklepach z akcesoriami komputerowymi można znaleźć bardzo dużo rodzajów gamepadów do komputerów, wśród których bez problemu znajdzie się zarówno pady bezprzewodowe, jak i pady podłączane do komputera na kablu. Co prawda ten rodzaj kontrolerów gier jest bardziej kojarzony z konsolami, ale wygoda związana z takim sposobem kontrolowania postaci w grach jest tak duża, że coraz częściej po gamepady sięgają również miłośnicy gier komputerowych.