CAD CAM

Trafny wybór oprogramowania do projektowania i wykonywania obróbki jest równie ważny jak zakup funkcjonalnych maszyn CNC. Tylko elastyczne oprogramowanie może ułatwić i przyspieszyć produkcję, a przy tym wpłynąć na minimalizację jej kosztów. Dzięki prężnie działającym dystrybutorom, programy CAD CAM od światowych liderów na cyfrowym rynku produkcyjnym, uznawane za najlepsze rozwiązania dla przemysłu, cieszą się w Polsce dużą popularnością.

Oprogramowanie CAD stworzone z myślą o CAM

Zakup sprzętu i oprogramowania do firmy nie powinien być przypadkowy. Zawsze należy wybierać narzędzia i programy jak najlepiej dostosowane do specyfiki danego przedsiębiorstwa. Znane programy CAD CAM działają co prawda na podobnej zasadzie, jednak nie wszystkie nadają się do obróbki określonego rodzaju, nie wszystkie oferują równie dużo możliwości i wreszcie nie wszystkie są równie proste w obsłudze. Poza tym oprogramowanie CAD powinno być spójne ze stosowanym w firmie programem CAM, tak by przenoszenie informacji z systemów CAD do systemów CAM nie było czasochłonne ani uciążliwe.

Oprogramowanie CAD stworzone z myślą o CAM to m.in. hyperCAD – S (program dostępny jest tutaj). Jest to łatwy w obsłudze system, który znacznie przyspiesza programowanie procesów CN. Program, który powstał z myślą o pracy technologów produkcji powinien oferować możliwość w pełni wykorzystuje wydajność oferowaną przez współczesne systemy komputerowe do tworzenia cyfrowego programowania CAM.

Integracja CAD CAM – efektywne programowanie CAM

Wsparcie ze strony systemu CAD ma wpływ na efektywność programowania CAM. Oczywiście jakość samego programu CAM również ma ogromne znaczenie. To dzięki wyspecjalizowanym systemom możliwa jest sprawna obsługa obrabiarek, linii montażowych, centrów obróbkowych, robotów itd. Profesjonalne oprogramowanie umożliwia wytwarzanie skomplikowanych produktów w imponującej jakości.

Elastyczny program CAM może być wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu. Jednym z jego podstawowych zastosowań jest przemysł motoryzacyjny. Systemy CAD CAM umożliwiają również sprawne wytwarzanie elementów dla przemysłu lotniczego, w elektryce czy metalurgii, a także produkcję form i matryc. Programy CAD CAM są dziś obowiązkowym elementem wyposażenia przedsiębiorstw produkcyjnych.