Call Center w chmurze

XXI wiek zmienił możliwości prowadzenia biznesu i dzięki Internetowi umożliwił firmom realizacje swoich zadań w sposób zdalny, a więc na odległość.

Call Center w chmurze jest obecnie szczytowym rozwiązaniem telekomunikacji internetowej na masową skalę, z wykorzystaniem oprogramowania udostępnianego i optymalizowanego przez firmę IT w swojej chmurze. Taki nowoczesny system call center daje znacznie więcej możliwości niż klasyczne organizowanie call center w jednym, wspólnym pomieszczeniu dla wszystkich pracowników.

Jak mobilne call center zmienia biznes

Utworzenie nowoczesnego, wyposażonego w mnóstwo narzędzi i ciekawych funkcji call center w chmurze, zrewolucjonizowało dla wielu firm sposób prowadzenia swojego biznesu. Zarówno z punktu widzenia osoby odbierającej połączenia na infolinii, wykonującej połączenia wychodzące np. w dziedzinie windykacji czy sprzedaży, jak i ich menadżerów oraz koordynatorów – możliwość rozproszenia pracowników obsługujących połączenia telefoniczne do firmy oraz z firmy, bez względu na wielkość przedsiębiorstwa, daje nieograniczone możliwości.

Firmy świadczące usługi z zakresu programowania i utrzymania call center w chmurze jak Cludo.pl wskazują przede wszystkim na następujące benefity:

  • dostępność narzędzi usprawniających pracę agenta jak np. integracja z zewnętrznymi platformami, wielokanałowość czy Predictive Dialer, który wybiera kolejne połączenia dla agenta według zaawansowanego algorytmu;
  • możliwość nagrywania rozmów;
  • zaawansowane raportowanie i przewidywanie pracy agentów;
  • możliwość przekierowywania rozmów między pracownikami w zależności od ich dostępności, wiedzy w danym zakresie, zaszeregowania, wyników sprzedażowych itp.
  • możliwość kontroli jakości pracy agentów na żywo;
  • zaawansowane możliwości gratyfikowania i motywowania pracowników w systemie call center w chmurze.

Outsourcing oprogramowania do nowoczesnej firmy IT obsługującej na bieżąco swoją chmurę to bardzo oszczędny pomysł, a także sposób na wprowadzenie postępu technologicznego i innowacyjnych rozwiązań do swojego przedsiębiorstwa stosunkowo niewielkim kosztem. Natomiast pracownicy biorący na siebie cały ciężar obsługi telefonicznej firmy, nie muszą nawet się w niej znajdować fizycznie, ponieważ tak zaawansowane zdalne oprogramowanie pozwala im wykonywać skutecznie wszystkie zadania związane z komunikacją na odległość.