Konstrukcje z blachy są coraz popularniejsze – z uwagi na ich niską cenę oraz szybkość wznoszenia i montażu. Czy jednak postawienie samochodu pod blachą ma więcej wad, czy zalet? Czy tak skonstruowany garaż zapewni odpowiednią ochronę pojazdowi?

Blacha blasze nierówna

Najważniejszy zawsze jest materiał. Solidne i najwyższej klasy materiały są wytrzymałe oraz zapewniają odpowiednią ochronę. Dlatego też warto kupować je w sprawdzonych miejscach i firmach – aby mieć pewność co do bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że muszą chronić samochód przed działaniem różnych czynników atmosferycznych – również śniegu, czy niskiej temperatury. Najlepsza jest blacha ocynkowana – to także najbardziej standardowy i najczęściej wykorzystywany przez ludzi jej rodzaj.

Oczywiście, podziały przebiegają również jeśli chodzi o grubość i kształt – zdarzają się blachy cienkie oraz grube, faliste i gładkie.

Blaszany garaż – zalety

Z pewnością wielką zaletą takiej konstrukcji jest jej lekkość – dzięki temu może być ona z łatwością przewożona i przenoszona. Nie sprawia również większych trudności montażowych. Wie coś o tym firma CGT Konstrukcje stalowe – garaże blaszane są bowiem specjalizacją firmy. Blacha łatwo daje się ciąć, po odpowiednim zamontowaniu jest solidna, chroni przed czynnikami atmosferycznymi i szkodliwym oddziaływaniem środowiska. Oznacza to, że na naszym aucie nie będą osadzać się spaliny, nie zmrozi go śnieg, nie zblaknie w intensywnym, letnim słońcu i nie trzeba będzie wreszcie czyścić go po odwiedzinach przelatującego ptactwa.

W podobnych garażach również można montować solidne bramy, które chronią przed złodziejami. W nowoczesnych firmach istnieje także możliwość dopasowywania wymiarów garażu do własnych potrzeb, a także wyboru jego wyglądu. Budowle mogą być z zadaszeniami, oknami i w dowolnych barwach. Konstrukcje stalowe można dopasować do swoich upodobań i wymagań działki. Na rynku jest też wiele innych, zajmujących się podobną produkcją firm – blachy coraz częściej są bowiem wybierane przez posiadaczy aut jako ochrona na cenny samochód. To może być najlepszym świadectwem ich solidności! Wspomniana firma ma jednak za sobą wiele lat doświadczenia w branży.

Ponadto w przypadku przeprowadzki, bądź też dokonywania zmian na działce (na przykład powiększania domu), taki garaż daje się z łatwością przenosić. Nie jest przypisany do jednego, szczególnego miejsca. Daje to możliwość manewru i większą swobodę kupującym. Warto!