stoły spawalnicze

Chcesz wyposażyć warsztat spawalniczy, ale nie wiesz, jakie akcesoria kupić? Same spawarki to zbyt mało. Twoi pracownicy muszą mieć komfort pracy i bezpieczeństwo. To wszystko zapewnią im stoły spawalnicze. Czym kierować się podczas ich wyboru?

Dlaczego warto wziąć pod uwagę parametry stołów spawalniczych?

Jeśli dobrze dobierzesz stoły spawalnicze, przyspieszysz pracę w swoim warsztacie. Przede wszystkim możliwe będzie wykonywanie jednakowych konstrukcji, co ma ogromne znaczenie, ponieważ wiele z nich ma charakter powtarzalny.

Przed zakupem sprawdź, z jakiego materiału wykonany jest stół spawalniczy. Powinien być solidny i wytrzymały. Stoły spawalnicze dobrej klasy mają stabilną, płaską powierzchnię. Zdecyduje się na model, który wyposażysz według własnych potrzeb.

Musisz wiedzieć, że wybór stołów spawalniczych nie jest łatwym zadaniem, ponieważ wielu producentów ma bogatą ofertę akcesoriów spawalniczych do warsztatów. Grunt to jednak zainwestować w ergonomiczne, wygodne modele z wysokiej jakości materiałów.

Materiał, z którego wykonane są stoły spawalnicze

Profesjonalne stoły spawalnicze wykonane są z dobrej jakości stali S355J2+N. Jest to materiał niepoddawany obróbce cieplnej, takiej jak azotowanie i hartowanie. Specjalne powłoki to tylko chwyt marketingowy, którego celem jest podwyższenie ceny produktu. Warto dlatego przestać sugerować się reklamą, a zwrócić uwagę na konkretne właściwości materiału. Stal S355J2+N jest trwała i wytrzymała. Jednak inwestując stoły spawalnicze z niej wykonane, musisz o nie odpowiednio dbać. Stosuj zatem środki chroniące przed odpryskami.

Kiedy kupujesz stoły spawalnicze, upewnij się, czy mają one wzmocnienia. Chodzi tu głównie o zastosowanie specjalnych żeber, które poprawiają wytrzymałość konstrukcji.

Postaw na modele z frezowanymi i fazowanymi otworami (o załamanych krawędziach) – Twoi pracownicy łatwiej zamontują w nich narzędzia.

Wygodne stoły spawalnicze

Zanim zdecydujesz się na konkretne stoły spawalnicze, sprawdź, czy można regulować ich wysokość. Dzięki temu praca staje się o wiele łatwiejsza. Pracownicy nie nadwyrężają zbytnio kręgosłupa, co pozytywnie wpływa na ich zdrowie. Ważne, aby każdy użytkownik mógł dostosować miejsce pracy do swoich potrzeb i umiejętności.

Dobrej jakości stoły spawalnicze można łączyć w różnych kierunkach. To daje gwarancję praktycznego wykorzystania przestrzeni w warsztacie. Zapewnia także pracownikom komfort i bezpieczeństwo.

Bogatą ofertę znajdziesz w sklepie spawalniczym https://migomat.com.pl/

Rodzaj otworów w stołach spawalniczych

Najpopularniejsze otwory w stołach spawalniczych to te w systemie 28 (w siatce 100×100 mm). Takie rozwiązanie pozwala zamontować wiele dodatkowych narzędzi spawalniczych. W dobrej klasy stołach spawalniczych znajdują się ściany boczne z ukośnym rozłożeniem otworów.

Zaciski w stołach spawalniczych

Zanim kupisz stoły spawalnicze, upewnij się, że materiał, nad którym pracują Twoi fachowcy został prawidłowo ustawiony. Przede wszystkim stół spawalniczy powinien mieć elementy zaciskowe. Są one niezbędne, ponieważ zaciskają się na metalu, przytrzymując go w miejscu.

Spawanie pod kątem prostym

Spawanie pod kątem prostym to inaczej squaring – niezbędny element sztuki spawalniczej. Sprawdź, czy modele, które wybrałeś mają podwójną funkcję wyrównywania, która pozwala ustawić przedmioty w odpowiedniej pozycji, tak aby się nie przesuwały. Dzięki wspomnianym parametrom Twoi pracownicy mogą spawać pod kątem prostym, ale także tworzyć złącza:

  • krzyżowe,
  • taśmowe,
  • doczołowe,
  • zakładkowe,
  • krawędziowe.

Bezpieczny, wygodny i wykonany z wysokiej klasy stali stół spawalniczy to podstawa wyposażenia każdego warsztatu. Zdecyduj się na modele dobrej jakości od znanych producentów. Podniesiesz swój prestiż i będziesz postrzegany jako profesjonalista. Co za tym idzie, dostaniesz więcej zleceń, a Twoja sytuacja finansowa znacznie się polepszy. Stoły spawalnicze to opłacalna inwestycja.