Nastała moda na elektronikę, za którą nie każdy nadąża. Palacze tradycyjnych papierosów bardzo często pragną się przerzucić na ich wersje elektroniczne – choćby po to, aby wreszcie spróbować rzucić palenie – ale często obawiają się, iż nie poradzą sobie z obsługą tego sprzętu. Jest to jednak bardzo proste!

Dlaczego warto spróbować?

Palenie nie jest zdrowe, ale kto jest uzależniony najczęściej w ogóle o tym nie myśli – niełatwo bowiem rzucić ten nałóg. Nieocenioną pomocą w poprawie zdrowia i próbach rzucenia palenia są jednak urządzenia elektroniczne – takie papierosy nie wydzielają bowiem substancji smolistych, nie zanieczyszczają płuc, nie wpływają negatywnie na węch i smak oraz nie niszczą zębów, płuc, czy skóry.

Poza tym mogą wręcz pysznie smakować i pięknie pachnieć – dzięki wykorzystaniu specjalnych liquidów. Wybór jest naprawdę szeroki – kawa, mięta, różnorakie owoce, a nawet cola, czy smakowita czekolada. Poza tym papierosy w wersji elektronicznej wręcz stały się modne – było o to zresztą bardzo łatwo, ponieważ ładnie się prezentują i mogą być gustownym gadżetem, a przy tym nie oddziałują negatywnie na zdrowie osób otaczających palacza. Nie trzeba się zatem niczego bać!

Jak z nich korzystać?

Jak to bywa z nowymi technologiami, nie każdy umie się nimi posługiwać. Jest to jednakże bardzo proste i po kilku minutach nauki nikomu nie sprawi kłopotu.

Aby załadować sprzęt, musimy napełnić clearomizer, odkręcając ustnik i wlewając liquid po ściance. Dzięki niemu podczas palenia będzie wytwarzała się para, uwalniając nikotynę. Co 2-4 tygodnie należy też zmieniać grzałkę – w przeciwnym wypadku po pewnym czasie zamiast przyjemnego zapachu będziemy odczuwać zapach spalenizny. Najważniejsze jest jednak ładowanie baterii, ponieważ nienaładowana bateria uniemożliwi jego właściwe działanie. Do papierosa zawsze dołączona jest ładowarka, którą należy wkręcić – i ładować średnio około 4 godzin.

Warto jeszcze wspomnieć o jednym – o wyborze odpowiedniego sprzętu elektronicznego. Produkty najlepszych marek znajdują się między innymi w sklepie internetowym CigArt. E-papierosy mogą posiadać baterię o różnej wydajności oraz różnie się prezentować, ale zawsze najważniejsze jest bezpieczeństwo. Liquid w stanie płynnym może być bowiem groźny dla zdrowia, zatem lepiej inwestować w produkty, które nie zepsują się szybko i są solidne.