felgi

Najłatwiejszym sposobem wysyłki felg samochodowych jest skorzystanie z usług firm kurierskich. Jak należy odpowiednio przygotować felgi, aby nie uszkodziły się podczas transportu? Jak je nadać i ile kosztuje ich wysyłka?

Jak zabezpieczyć i zapakować felgi do wysyłki?

Aby wysyłka felg mogła odbyć się bez problemów, należy je odpowiednio zabezpieczyć i zapakować. Dzięki temu nie uszkodzą się i w idealnym stanie dotrą do adresata.

Felgi i dystanse jr najlepiej wysyłać w kartonie z wypełnieniem. Jako wypełnienie można zastosować wtedy folie bąbelkowe, folie stretch lub inne wypełniacze. Felga powinna być też owinięta folią, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia.

Gdy felgi będą tylko zabezpieczone foliami, bez kartonu, będą traktowane jako paczki niestandardowe, za które należy dopłacić. Więcej mogą także kosztować duże felgi, na przykład felgi do aut terenowych, ciężarowych.

Najlepiej pakować felgi pojedynczo albo w jednej paczce umieszczać maksymalnie dwie felgi. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko ich uszkodzenia.

Jak nadać felgi kurierem?

Po zapakowaniu felg kolejnym krokiem jest ich nadanie. Jak wysłać felgi kurierem? To bardzo proste, ponieważ obecnie można zlecić wysyłkę online. Kurier przyjedzie po paczki lub można przekazać je do punktu nadań.

Felgi można nadać z dodatkowymi opcjami, na przykład z dostawą w weekend, w konkretnych godzinach, za pobraniem. W zależności od wartości felg można także zdecydować się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Wszystkie te parametry można wybrać w formularzu wypełnianym przy nadawaniu paczki.

Ile kosztuje wysyłka felg kurierem?

Zwykle cena wynosi od około 15 do 50 złotych za jedną paczkę.

Najlepiej sprawdzić ceny w różnych firmach kurierskich w serwisach do nadawania paczek.