maritom.pl

Sprzedawcy i producenci garaży w wersji blaszanej coraz śmielej i odważniej poczynają sobie na naszym rynku krajowym. Bierze się to głównie ze stale rosnącego zainteresowania garażami blaszanymi przez kierowców szukających schronienia dla swoim samochodów ale również przez klientów, którzy znaleźli całkowicie odmienne niż pierwotne zastosowanie dla tego produktu.

Zalety garaży blaszanych

Podstawową funkcją każdego garażu jest zapewnienie bezpieczeństwa parkowanemu w nim samochodowi. Chroni on auto zarówno przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak mróz i śnieg, ale również przed silnym wiatrem i spowodowanym przez niego niebezpieczeństwem ze strony drzew i gałęzi. Dodatkowo garaż pozwala uchronić posiadany samochód od zniszczeń ze strony wandali lub jest dodatkową przeszkodą do pokonania dla złodzieja.
Niestety garaże pomimo swoich niezaprzeczalnych zalet nadal są stosunkowo trudno dostępne, szczególnie w gęsto zaludnionych i zabudowanych miastach. Jednak nie oznacza to dla przeciętnego Kowalskiego konieczności pogodzenia się z losem i parkowania samochodu pod drzewem, na niestrzeżonym parkingu. Na przeciw jego potrzebą wyszli producenci garaży blaszanych.
Garaże blaszane oferują praktycznie tą samą funkcjonalność, a dodatkowo posiadają zalety w postaci szybszego montażu oraz w razie potrzeby mobilności.

Inne funkcje garaży blaszanych

Oprócz oczywistej funkcji w postaci parkowania samochodu, garaże blaszane coraz częściej wykorzystywane są w całkowicie odmienny niż zamierzony przez producenta sposób. Do najpopularniejszych sposobów wykorzystania garażu blaszanego, oczywiście z pominięciem parkowania auta, należy:

– stworzenie w garażu składziku – ograniczona powierzchnia mieszkań wiele osób skłania do zakupu takich garaży z przeznaczeniem na przechowywanie w nim rzeczy

– magazyn na narzędzia ogrodowe – ktoś kto mieszka w domu jednorodzinnym i posiada kawałek ogrodu, z pewnością wiele razy rozważał już zakup garażu blaszanego jako magazynu na ogrodowe narzędzia. Głównie ze względu na bardzo atrakcyjna cenę, ponieważ garaże blaszane dostępne są już od około 1200-1300 złotych, Więcej na https://www.maritom.pl/