projekt budynku

Projekt budynku jest fundamentem wszystkich prac związanych z budową. To od niego wszystko się zaczyna, to on stanowi informację dla wykonawców, co należy wykonać i jakie materiały i technologie wybrać, aby powstał budynek zgodny z oczekiwaniami klienta. Powinno się więc dołożyć wszelkich starań, aby wybrać firmę projektową, która wykona dla nas projekt zgodnie z
naszymi założeniami, szybko i profesjonalnie.

Zgodnie z Twoimi oczekiwaniami

Zanim firma wykona dla nas projekt, powinna zapoznać się z naszą wizją budynku. To my jesteśmy jego współprojektantami, to my decydujemy, jak powinien wyglądać. Firmy projektowe z założenia mają realizować nasz plan, zaprojektować to, co powstało w naszej wyobraźni i wynika z naszych potrzeb. Należy jednak pamiętać, że brak dostatecznej wiedzy z zakresu branży budowlanej może doprowadzić do tego, że nasze wymagania będą niemożliwe do spełnienia. Projektant jest osobą, której zadaniem jest wyjaśnić nam, dlaczego nasza propozycja nie jest tą najlepszą i zaproponować korzystniejszą dla naszego budynku.

Kompleksowy projekt

Każdy projekt budynku powinien zawierać kilka ważnych elementów, aby powstał plan pozwalający na przeprowadzenie bezproblemowych prac budowlanych. Firma figura.team jest doskonałym przykładem takiego podejścia do tworzenia projektów. Zajmuje się opracowywaniem projektów konstrukcyjnych, które obejmują projekty budowlane, koncepcje projektowe, wykonawcze, podwykonawcze i przetargowe. Zawsze pierwszym etapem jej działania jest dokładna analiza terenu i możliwości budowlanych oraz dokonanie niezbędnych obliczeń, które pozwalają stworzyć projekt bardzo szczegółowy.

W projekcie budowlanym powinny być zawarte rzuty wszystkich poziomów obiektu, informacje na temat posadowienia budynku, użytych materiałów, rozwiązań instalacyjnych, konstrukcji budynku, warstw i charakterystyka energetyczna. Nie powinno w nim także zabraknąć danych liczbowych dotyczących m.in. powierzchni budynku.