Higiena w miejscach intymnych jest bardzo ważna, dlatego wymaga środków specjalnie przystosowanych do tego zadania. Coraz więcej kobiet docenia świeżość oraz wygodę, którą zapewniają wkładki higieniczne. Są one lekkie i delikatne, zapewniają też maksymalny komfort.
W swojej budowie, wkładki higieniczne przypominają zwykłe podpaski, odróżnia je jednak użycie cieńszej warstwy materiału oraz nieco mniejsze rozmiary. Wykonuje się je z kilku warstw tworzyw, które wykazują odpowiednie właściwości chłonne.
Kiedy stosuje się wkładki higieniczne?
W przeciwieństwie do podpasek, wkładki higieniczne nie są stosowane bezpośrednio w trakcje menstruacji. Przy ich pomocy można ułatwić sobie utrzymanie czystości podczas dni poprzedzających miesiączkę oraz mniej-więcej tydzień po niej, gdy produkcja śluzu nadal jest wzmożona. Absorbują one zapach i pozwalają cieszyć się większą wygodą.
Innym zastosowaniem dla wkładek jest dodatkowe zabezpieczenie bielizny przy tamponach lub kubeczkach menstruacyjnych. Można w ten sposób uniknąć ewentualnych plam, które często są bardzo trudne do usunięcia, wywołują także dyskomfort. Z uwagi na swoją lekką konstrukcję, wkładki higieniczne są ledwo odczuwalne i nie powinny przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności.
Czym cechują się dobre wkładki higieniczne?
Wybór wkładek higienicznych nie może być przypadkowy. Zanim podejmiemy decyzję odnośnie wybranego produktu, dobrze jest dokładnie zapoznać się z jego specyfikacją. Towar wysokiej jakości powinien być dostatecznie miękki i delikatny dla skóry. Wybierając wkładki higieniczne z wyższej półki cenowej, można liczyć na wzbogacenie materiału wyciągami z ziół, które zapobiegają podrażnieniom i pozwalają utrzymać świeżość przez jeszcze dłuższy czas.
Nie można jednak zapomnieć, że nawet najlepsze wkładki higieniczne muszą być regularnie wymieniane. Optymalnie, powinno się to robić co około 4 godziny. Wydatki związane z tego typu wkładkami nie są szczególnie duże, dlatego można pozwolić sobie na pewną rozrzutność przy obchodzeniu się z nimi.