Zdecydowana większość dzieci uwielbia mieć styczność z wodą, dlatego perspektywa kąpieli zawsze wydaje się im niezwykle atrakcyjna. Zanim jednak pozwolimy się naszej pociesze radośnie chlapać w wannie, należy wyposażyć się w termometr do wody oraz inne, niezbędne akcesoria.

Przygotowanie kąpieli dla małego dziecka stanowi, w gruncie rzeczy, niemałe wyzwanie. Nie zrobi ono tego samodzielnie, dlatego powinniśmy zadbać o każdy detal, aby przypadkiem nie stała mu się krzywda. Mowa tutaj o doborze odpowiedniego żelu do kąpieli, odłączenia wszelakich urządzeń elektrycznych, które mogłyby znajdować się w pobliżu wanny, a przede wszystkim o nalaniu wody o właściwej temperaturze.

Jak prawidłowo przygotować kąpiel dla dziecka?

Niezależnie od tego, jak bardzo chcielibyśmy udziwnić kąpiel dla naszego szkraba, to zawsze sprowadzi się ona do jednej czynności – wypełnienia wanny wodą. Może się to wydawać banalne, w końcu wystarczy odkręcić kran i poczekać kilka minut, aż zbiornik wypełni się do pożądanego poziomu. Chociaż dorośli nie zawsze zwracają na to uwagę, to dzieci są bardziej wrażliwe na faktyczną temperaturę. Woda wlana do wanny nie może być ani zbyt zimna, ani zbyt gorąca. Pomijając kwestię dyskomfortu, chłodna kąpiel może przyprawić dziecko o przeziębienie lub bardziej poważną infekcję, zbyt ciepła woda natomiast często przyczynia się do zasłabnięć, a w skrajnych przypadkach także oparzeń.

Do określenia właściwej temperatury wody bardzo przydatny może okazać się termometr do wody. Jest to bardzo proste akcesorium, które pozwala określić, na ilu stopniach Celsjusza znajduje się przygotowana przez nas kąpiel. Klasyczna metoda „sprawdzania ręką” nie tylko naraża nas samych na poparzenie, ale także może być dość zwodnicza.

W jaki termometr do wody warto zainwestować?

Dzieci uwielbiają kolorowe zabawki z ciekawym wzornictwem. Jeśli dany gadżet ma służyć właśnie im, to warto jest zadbać o to, aby w oczach naszej pociechy prezentował się interesująco. Dobrze zakupiony termometr do wody jest także bezpieczny, nie zawiera rtęci oraz cechuje się pełną wodoodpornością.