Apple iMac

Do najczęściej wybieranych komputerów marki Apple należą przenośne laptopy MacBook oraz stacjonarne komputery typu all-in-one z serii iMac. W poniższym artykule przyglądamy się najczęściej zgłaszanym usterkom obu wymienionych rodzajów urządzeń. Sprawdzamy także, jakie możliwości oferują profesjonalne serwisy komputerów Apple.

Najczęstsze usterki laptopów Apple MacBook

Komputery Apple uznawane są za urządzenia wysokiej jakości, oferujące stabilność działania, bezpieczeństwo i niskie ryzyko wystąpienia usterek. Jednak – podobnie jak w przypadku wszystkich innych urządzeń elektronicznych – możliwe jest pojawienie się pewnych problemów. Do najczęściej zgłaszanych usterek MacBooków należą: 
    • zawieszanie się podczas pracy, 
    • przegrzewanie się, 
    • wyświetlanie punktów czy pasków na matrycy, 
    • problemy z wykrywaniem innych urządzeń lub portów USB. 

Problemy z kartą graficzną zdarzają się z reguły w starszych modelach laptopów. Zaburzenia pracy, takie jak przegrzewanie się czy zawieszanie, pojawiają się zazwyczaj w intensywnie eksploatowanych urządzeniach i wymagają dokładnej diagnostyki. Problemy z portami USB stanowią natomiast bardzo często efekt uszkodzeń mechanicznych. Warto pamiętać, że MacBookom szkodzą nie tylko upadki, ale również kurz i wilgoć. Podobnie jak cała elektronika, wymagają one odpowiednich warunków przechowywania.

Jakie problemy zgłaszają posiadacze Apple iMac?

Naprawa komputerów Apple iMac polega zazwyczaj na wymianie kart graficznych. Jak pokazuje doświadczenie, najczęstszymi usterkami są bowiem problemy z obrazem, wynikające z przegrzewania się tych podzespołów. Wyświetlany na matrycy obraz może być nieprawidłowy, mogą pojawiać się na nim tak zwane artefakty, czyli punkty lub paski.

Zdarza się także, że komputery iMac ulegają uszkodzeniu na skutek wystąpienia przepięć energetycznych. Usterki z tym związane wymagają dokładnej diagnostyki.

Czym jeszcze zajmują się serwisy Apple?

W ramach prac serwisowych możliwa jest nie tylko naprawa uszkodzonych urządzeń, ale również oferowana przez firmę UltraUpgrade rozbudowa komputerów Apple. Podczas prac serwisowych wymieniane są na przykład dyski twarde. Modernizacja pozwala na rozbudowę pamięci i poprawę wydajności komputerów.

Usterki komputerów Apple bardzo często wynikają z błędów w eksploatacji. Warto pamiętać, że urządzenia te powinny być poddawane regularnej konserwacji i czyszczeniu. Należy także zadbać o warunki, w jakich są przechowywane i użytkowane.