Spotify

Serwisy Spotify jest obecnie jednym z największych serwisów streamingowych, który umożliwia słuchanie muzyki i podcastów. Jak dodawać własne piosenki na Spotify? Ile Spotify płaci autorom piosenek za odtwarzanie ich utworów?

Spotify – nie tylko dla znanych artystów

Dzisiaj z tego serwisu korzystają miliony osób na całym świecie. Co to jest Spotify?

Spotify to serwis do streamowania muzyki, który pozwala na słuchanie jej przez internet na komputerach i urządzeniach mobilnych – smartfonach oraz tabletach.

W serwisie Spotify można słuchać różnej muzyki praktycznie na każdą okazję, ponieważ swoje profile mają tam najpopularniejsze zespoły, wokaliści i wokalistki, ale również mniej znani wykonawcy. Wyszukiwanie nowej muzyki umożliwiają gotowe playlisty, a także sugestie serwisu. To zatem świetne miejsce do wyszukiwania muzycznych inspiracji.

Jak dodać piosenki na Spotify?

Spotify to nie tylko świetny serwis do słuchania muzyki, ale również jej promowania. Z takiej opcji korzysta wielu twórców na całym świecie. Warto więc dowiedzieć się, jak wrzucić muzykę na Spotify, aby zaprezentować swoją twórczość wielu słuchaczom i zyskać nowych fanów.

Aby dodawać swoją muzykę, wystarczy skorzystać z opcji Edytuj, a następnie Preferencje i Lokalne pliki, by dodać nowe źródło. W ten sposób możemy dodać muzykę, która znajduje się na naszym dysku twardym.

Twórcy, którzy chcieliby promować swoją muzykę przez Spotify i czerpać z niej zyski, powinni skorzystać z oferty Spotify for Artists. Założenie swojego konta w Spotify for Artists pozwala na uzyskanie dostępu do dodatkowych funkcji, między innymi zarządzania kontem artysty oraz promowania swojej muzyki. Pozwala też na zarabianie na jej publikowaniu w Spotify.

Ile autor piosenek może zarobić na Spotify?

Artyści, którzy publikują swoje piosenki w serwisie Spotify, mogą na nich zarabiać. Spotify wypłaca wtedy tantiemy za odtwarzanie piosenek.

To, ile Spotify płaci za autorom piosenek, zależne jest od szeregu czynników, między innymi liczby odtworzeń, sposobu odtwarzania muzyki, umowy z dystrybutorem lub wytwórnią.

Zazwyczaj kwoty wypłacane za jedno odtworzenie wynoszą 0,006 do 0,0084 dolara, co przekłada się na 6-8,4 dolara za odtworzenie utworu 1000 razy.