Kto posiada własny dom, musi zadbać o odpowiednie odprowadzanie z niego nieczystości. Jeśli dopiero jesteście w trakcie budowy, albo wprowadzacie się do swojego domu, niekoniecznie będziecie znali szczegóły, które tego dotyczą, a które są obecne w świadomości osób już samodzielnie mieszkających. O ściekach i nieczystościach rzadko rozmawia się ze znajomymi czy rodziną, więc zapewne zostało wiele pytań, które was interesują. Podpowiadamy czym są usługi asenizacyjne i jak się to wszystko odbywa.

Czym są usługi asenizacyjne?

Asenizacja jest eleganckim określeniem dotyczącym usuwania nieczystości płynnych z dołów kloacznych i późniejszego wywożenia ich przy pomocy specjalnych, asenizacyjnych pojazdów. To zabieg sanitarny, zabezpieczający przed przepełnianiem takich ścieków i kanałów, przeznaczonych do gromadzenia w nich nieczystości. Obecnie rozbudowywanie sieci kanalizacyjnych sprawia, że w większości miast wywóz nieczystości już nie jest konieczny – kto jednak posiada dom wie, że zwykle nieopodal budowane są także i szamba, które trzeba co jakiś czas oczyszczać. Dokąd wywożone są nieczystości? Do specjalnych miejsc – pól asenizacyjnych, gdzie służą jako nawóz. Gleba ma zdolności do samooczyszczania, co jest wykorzystywane w tym przypadku.

Zamawianie usług asenizacyjnych

Istnieje wiele firm, które zajmują się wywozem nieczystości. Często to te same firmy, których działalność ogólnie rzecz biorąc dotyczy wykonywania robót ziemnych. Oferty czy to uprzedniego wykonywania dołów asenizacyjnych, czy też późniejszego ich oczyszczania można znaleźć licznie na internecie – tam też można rozejrzeć się w cennikach, decydując na taką firmę, która jest uznawana przez klientów za solidną, a która jednocześnie nie żąda za swoje usługi zbyt dużej zapłaty. Świetną firmą jest na przykład działający w województwie śląskim Sebkop. Wystarczy zadzwonić, bądź skontaktować się z pracownikami przy pomocy wiadomości e-mail.

Jak się to wszystko odbywa?

Wielu czytelników jest zapewne zainteresowanych w jaki sposób podobne usługi są świadczone – i czy konieczne jest przez nich przygotowanie czegoś, czy też w całości mogą polegać na firmie, którą wynajmą. Ponieważ nie jest to nic przyjemnego, warto zacząć od informacji, że właściciele domów nie muszą niczego robić – wystarczy że zadzwonią i otworzą bramę wjazdową. Oczyszczanie przydomowego szamba powinno się odbywać co najmniej raz w roku, by podobne zbiorniki mogły działać bez zarzutu. Działania powinny być poprzedzone dokładną wyceną i poradami – na przykład ustaleniem, jaka metoda będzie najlepsza i jak duży samochód asenizacyjny się przyda. Pojazdy asenizacyjne posiadają specjalny zbiornik na odpady, kompresor oraz przewód ssawno-spustowy, który zasysa nieczystości do zbiornika.

Usługi minikoparką w Gliwicach SebKop – sprawdzona jakość, zawsze gdy jej poturbujesz.