Na rynku coraz więcej jest drukarni oferujących druk wielkoformatowy.

Nic dziwnego, zapotrzebowanie na tego typu usługi rośnie z dnia na dzień – coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na oklejanie swoich lokali oraz samochodów firmowych. Do takich zastosowań idealnie nadaje się właśnie wielkoformatowy druk o nieprzeciętnych gabarytach. Poniżej przecytają Państwo o najczęstszej ofercie takich drukarni.

Druk wielkoformatowy w technice solwentowej to najzwyklejsza odmiana produkcji wydruków o ważnych numerach a na dużo różnych nośnikach. Drukarnia wielkoformatowa oferuje nakład na nadchodzących mediach: artykuł banerowy frontlite – idealnie przyznający się do pracy reklam zewnętrznych do zestawu na elewacji budynków, płoty, bilboardy. Są również folie samoprzylepne z klejem białym i prostym – jakie są powszechnie grane do aplikacji promocji na tablicach, pojazdach, wystawach sklepowych zaś w zespołach wystawienniczych.

Wydruki wielkoformatowe do ostatniej chwili bogatą ofertę można było rozbić na dwie wersje. Wydruki stałe na warunki fizyczne (woda, promieniowanie UV, zmiana temperatury, uszkodzenia mechaniczne). Do wiary tejże chodziły druk solwentowy i UV. Obydwie technologie cechuje zła klasę wydruku (zwłaszcza druk solwentowy) dodatkowo jego toksyczność (druk solwentowy i UV). Wydruki wrażliwe na warunki fizyczne lecz dające znakomitą klasę (druk pigmentowy i ciemny). W obu tych technikach rozpuszczalnikiem w kosmetykach jest woda dzięki czemu wydruki są bezwonne i nietoksyczne, nie są również złe w oczyszczeniu z wilgocią a zwłaszcza z oświetleniem UV.

Naklejki podłogowe umożliwiają samodzielną aplikację (naklejanie). Naklejanie (aplikacja) naklejki stanowi niezmiernie przejrzyste czynności – dzięki dużemu laminatowi naklejka jest w stanie zachować wielką sztywność co daleko ułatwia jej usunięcie z dokumentu podkładowego i przyklejenie na ziemię. Klej pozwoli na kilkukrotną nawet repozycję wydruku (przed końcowym dociśnięciem folii), dzięki czemu bez kłopotu temuż wolno taką aplikację wykonać. Naklejka zapewne posiadać pewien wzór – chodzi a mieć, iż im węższe będą składniki naklejki, tymże zwyczajniejszy będzie jej dostęp spośród ziemią, oraz co wewnątrz ostatnim dąży – naklejka pal będzie się miała podłoża.