Łańcuchy uszczelniające

Łańcuch uszczelniający jest produktem, który stosowany jest do uszczelnienia przestrzeni między rurą przewodową a tuleją osłonową lub otworem w przegrodzie budowlanej. Rozwiązanie to jest niezwykle nowoczesne, a także i uniwersalne. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat łańcuchów uszczelniających oraz tego, gdzie można je korzystnie kupić – koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

Nowoczesne i uniwersalne łańcuchy uszczelniające!

Nasz wpis pragniemy zacząć od małego przybliżenia samego produktu, jakim jest łańcuch uszczelniający (https://proterm.sklep.pl/lancuchy-uszczelniajace-integra,c1270,pl.html). Łańcuch ten składa się z pojedynczych elementów elastomerowych. Elementy te wzajemnie się zazębiają. Stosując ten typ łańcucha, uszczelnić można rury od średnicy 40 mm wzwyż. Rury mogą być wykonane ze:

  • Stali,
  • Żeliwa,
  • Tworzyw sztucznych,
  • Betonu.

Zasada działania łańcucha uszczelniającego jest bardzo prosta. Po dokręceniu śrub elastomer ściśnięty przez płytki dociskowe. Zwiększa swoją objętość, pęcznieje i przez to szczelnie wypełnia daną przestrzeń, w której się znajduje.

Szerokie zastosowanie łańcuchów uszczelniających Integra!

Jak już wspomnieliśmy wcześniej łańcuchy uszczelniające Integra są produktami uniwersalnymi, mają bardzo szerokie zastosowanie. Stosować je można np. do wejścia rur zbiorników betonowych, basenów czy budowli hydrotechnicznych, także jako ochronę katodową lub protektorową rurociągów. Poza tym stosowane są także:

  • Przy przejściach szczelnych rurociągów w rurach osłonowych
  • Zabezpieczeniach przed przedostawaniem się cieczy, dymu i gazów
  • Utrzymania aseptyczności pomieszczeń

Jeśli chodzi o łańcuchy uszczelniające należy przestrzegać zaleceń montażowych, które mówią wprost – jak montować łańcuchy uszczelniające Integra, by dobrze spełniały swoją rolę. Przede wszystkim należy właściwie dobrać wielkość łańcucha oraz ilość ogniw. Producent podkreśla, że nie można stosować mniej niż 6 ogniw. Warto pamiętać także o tym, że rura miedialna powinna być umieszczona współosiowo w rurze lub otworze.

Gdzie kupić oryginalne łańcuchy uszczelniające Integra?

Jest wiele miejsc, w których można kupić oryginalne, nowe łańcuchy uszczelniające Integra. Nie wszędzie jednak wybór ich jest duży a ceny konkurencyjne. Z tych względów warto jest sprawdzić sklep internetowy Proterm z Bydgoszczy. W tym sklepie hydraulicznym znajduje się spory wybór łańcuchów uszczelniających, które znajdują się w atrakcyjnych cenach.

Poza tym sklep oferuje szybką realizację zamówień, niskie koszty transportu, bezpieczną dostawę oraz fachowe wsparcie na każdym etapie realizacji zamówienia. W sklepie Proterm prócz łańcuchów uszczelniających znajdują się produkty z szeroko pojętej branży techniki grzewczej i sanitarnej.