Tracking przesyłek

Usługi firm kurierskich cieszą się dziś dużą popularnością. Korzystamy z nich o wiele częściej, niż z usług pocztowych, z racji szybkości dostarczania paczek. Jednak nie tylko błyskawiczne doręczanie przesyłek jest zaletą firm kurierskich. Dzisiaj każda firma zajmująca się transportem paczek daje nam możliwość śledzenia ładunków przez internet. To tzw. tracking przesyłek. Sprawdźmy, na czym dokładnie to polega!

Tracking przesyłek – jak to działa?

Tracking przesyłek to monitorowanie drogi, jaką przebywa ładunek od momentu jego nadania do chwili, w jakiej zostanie doręczony pod wskazany na liście przewozowym adres. Dzięki temu możemy na bieżąco sprawdzać, gdzie znajduje się paczka i jaki jest przewidywany czas jej dostarczenia. Jak to działa?

Monitoring paczki odbywa się za pośrednictwem strony internetowej firmy kurierskiej, na podstawie numeru przesyłki. Numer przesyłki otrzymujemy w e-mailu lub SMS-ie potwierdzającym nadanie ładunku. W celu sprawdzenia statusu przesyłki, wpisujemy numer we wskazanym miejscu i natychmiast otrzymujemy dane dotyczące naszej paczki.

Zalety trackingu przesyłek

Funkcja śledzenia paczek jest gwarantem bezpieczeństwa. Możemy w dowolnym momencie sprawdzić:

  • kiedy przesyłka została zarejestrowana przez firmę kurierską,
  • kiedy paczka trafiła do transportu,
  • kiedy ładunek dotarł do magazynu,
  • kiedy paczka została doręczona do odbiorcy.

„Dostajemy dokładną datę i godzinę przyjęcia i odebrania paczki przez przewoźnika, doręczenia jej do kolejnych magazynów, a ostatecznie – dostarczenia paczki do odbiorcy.

Jeśli przesyłka się opóźnia, doskonale wiemy, na którym etapie realizacji zamówienia doszło do niespodziewanego postoju. To pozwala zdecydowanie szybciej wyjaśnić zaistniały problem i przyspieszyć jego rozwiązanie” – dodaje nasz rozmówca z firmy Tuwysylam.pl, zajmującej się usługami kurierskimi.

Śledzenie paczki – co oznacza brak zmian w statusie?

Zdarza się, że mimo upływu kilku dni status paczki pozostaje ten sam. Co to oznacza? Jeżeli paczka jest dostarczana na duże odległości, np. pomiędzy krajami lub przez cały kraj, między kolejnymi skanowaniami etykiety przesyłki może upłynąć nieco więcej czasu. Przesyłka na pewno zostanie doręczona w zaplanowanym dniu dostawy. Pamiętaj! Przewoźnik podejmuje trzy próby dostarczenia paczki. Jeżeli trzykrotnie nie zastanie nikogo pod wskazanym adresem, skieruje przesyłkę do odbioru w jednym z punktów firmy kurierskiej.

Przesyłanie paczek za pośrednictwem firm kurierskich jest szybkie, wygodne i bezpieczne, a możliwość śledzenia przesyłek bez wątpienia wpływa na jeszcze lepszą ocenę przewoźników!