dzierżawić kopiarki

Praktycznie każda firma działająca na rynku do swojej codziennej pracy potrzebuje sprawnie działającego sprzętu. W każdym biurze niezależnie od wielkości firmy, konieczne jest prowadzenie dokumentacji, które wiąże się z drukowaniem wszelkiego rodzaju dokumentów. Jednak czy warto decydować się na zakup swojego własnego sprzętu drukującego? Często lepszym rozwiązaniem jest dzierżawa kopiarki.

Czy zakup własnego urządzenia ma minusy?

Podstawową różnicą pomiędzy kupnem a dzierżawą kopiarki jest fakt, że w pierwszej opcji to przedsiębiorstwo jest właścicielem danego sprzętu, a wynajęta firma świadczy jedynie usługi serwisowania oraz dostarczania niezbędnych materiałów do sprzętu. Tego rodzaju rozwiązanie wymaga jednak od klienta poniesienia stosunkowo wysokich kosztów – w szczególności, kiedy konieczne jest kupno większej liczby drukarek. Dodatkowo należy mieć na uwadze, że po pewnym czasie konieczne jest przeprowadzenie prac serwisowych, które wiąże się często z wymianą komponentów. Należy także pamiętać, że podczas standardowego użytkowania sprzętu możliwe jest pojawienie się usterek, a to również wymaga odpowiedniego zdiagnozowania sprzętu oraz podjęcia działań mających na celu usunięcie usterki w celu przywrócenia urządzenia do pełnej sprawności.

Dlaczego warto postawić na dzierżawę kopiarki?

Przedsiębiorstwo, które decyduje się na leasing kopiarki, zyskuje możliwość dostępu do drukarek najnowszej technologii w bardzo atrakcyjnych cenach. Wybierając odpowiednią firmę, zajmującą się wynajmem sprzętu drukującego, można liczyć na okresową wymianę sprzętu wraz z pojawianiem się nowych rozwiązań na rynku. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest fakt, że sprzęt podczas całego trwania umowy pozostaje własnością wynajmującej firmy. Oznacza to, że wszystkie koszty serwisowania, usuwania usterek pozostają po stronie dzierżawcy. Firma odpowiedzialna jest również za:

  • dostarczanie niezbędnych akcesoriów,
  • zapewnienie materiałów gwarantujących ciągłość wydruku.

Dzierżawa drukarki – coraz popularniejsza

Jak wyjaśnia specjalista z firmy Arso Serwis Przedsiębiorstwo Usługowe: „Dzierżawa urządzeń drukujących to opłacalne rozwiązanie dla większości przedsiębiorstw. Wśród klientów decydujących się na opcję wynajmu sprzętu znajdują się zarówno małe przedsiębiorstwa, jak i duże korporacje. Oferta rynkowa jest tak szeroka, że każdy bez problemu znajdzie idealną opcję dla własnych potrzeb” – dodaje. Wynajem profesjonalnego sprzętu drukującego to idealny sposób na oszczędności w firmie. Unika się bowiem kosztów związanych z kupnem drukarek – zaopatrywaniem ich w potrzebne materiały eksploatacyjne, serwisowanie i usuwanie błędów. Decydując się na dzierżawę, odpowiedzialność za serwisowanie jest po stronie wynajmującego.

Bardzo często firmy świadczące usługi dzierżawy wypożyczają sprzęt testowo – pozwala to określić zapotrzebowanie na ilość drukowanych elementów i dopasować odpowiednią opcję wynajmu.