Lubisz aktywność fizyczną i szukasz telefonu tak sprawnego jak ty? Znakomitą propozycją są smartfony Lenovo, które zdobywają coraz lepszą pozycję na rynku.

Sport to zdrowie!

Słowa te są znane chyba każdemu, a w ostatnich latach w końcu zaczęto je naprawdę wdrażać w życie. Aktywność fizyczna stała się trendy. I choć nie powinna być modą, a raczej nawykiem, najważniejsze jest to, że faktycznie coraz więcej osób zaczyna doceniać rekreację ruchową i systematycznie ją uprawia. Na ulicach codziennie można spotkać biegaczy czy rowerzystów, którzy w ten sposób dbają nie tylko o swoją formę i sylwetkę, ale przede wszystkim o zdrowie.

Wytrzymały telefon dla sportowca – smartfony Lenovo

Jeżeli uprawiasz jakąś dyscyplinę sportu choćby na poziomie rekreacyjnym, z pewnością wiesz o tym, że podczas aktywności fizycznej łatwo o uszkodzenie lub zniszczenie telefonu. Urządzenie może wyślizgnąć się podczas biegu lub wypaść z ręki w trakcie zmiany piosenki. Czasem zaplątuje się gdzieś kabel od słuchawek, co może skutkować upadkiem na podłoże. Telefon musi być trwały, ale i funkcjonalny. Nie można też zapominać o przyjaznym interfejsie oraz prostocie obsługi.

Wszystkie te warunki spełniają nowoczesne smartfony Lenovo, jak np. Lenovo K6 Note. Choć marka ta kojarzona jest przede wszystkim z produkcją sprzętu informatycznego, brawurowe wejście na rynek telefonii komórkowej okazało się strzałem w dziesiątkę. Premiery nowych modeli cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród ekspertów, jak i konsumentów.

Cechą charakterystyczną smartfonów Lenovo jest doskonałe wykonanie dopracowane pod każdym względem. Obudowy z wysokiej jakości materiałów oraz nowoczesne wzornictwo tworzą doskonałe kompozycje, które na tle konkurencji wyróżniają się estetyką.

Sercem telefonu jest jednak jego wnętrze. W przypadku wspomnianego już Lenovo K6 Note, za jego funkcjonalność oraz płynność działania odpowiadają ośmiordzeniowy procesor oraz aż 3 GB pamięci RAM. To te parametry w dużej mierze sprawiają, że telefon idealnie odpowiada na potrzeby osób aktywnych. Pozwala to bowiem na zainstalowanie ogromnej liczby praktycznych aplikacji, które przydają się np. do monitorowania treningu. Dzięki temu poznasz swoje rezultaty oraz ocenisz postępy.

Warto korzystać także z aplikacji dotyczących jadłospisu – specjalne programy pomogą ci przygotować zbilansowane posiłki oraz wyeliminują z menu puste kalorie. Jako fan sportu na pewno docenisz też aplikacje informujące o wynikach w czasie rzeczywistym czy oferujące transmisje z wydarzeń sportowych na żywo. Nie możesz przecież opuścić meczu swojej ulubionej drużyny bądź występu ulubionego gracza.

Multimedia dla aktywnych

Wracając do K6 Note, nie można pominąć zamontowanego tu zestawu multimedialnego. Biegając, jeżdżąc na rowerze czy przemierzając górskie szlaki z pewnością wielokrotnie natknąłeś się na jakieś interesujące wydarzenie bądź piękny widok. Warto te kadry zachować na dłużej, a w tym celu niezastąpiony jest klasowy aparat. W tym telefonie zastosowano podzespoły, które jeszcze do niedawna dostępne były wyłącznie dla profesjonalistów.

Główny aparat posiada soczewkę z matrycą 16 oraz funkcją PDAF, lampą błyskową z aż dwiema diodami LED oraz korektą kolorów, dzięki czemu zachowane barwy są wyraziste i głębokie. Przedni aparat o rozdzielczości 8 Mpix sprawdza się nie tylko przy wykonywaniu selfie, lecz także przy prowadzeniu wideokonferencji, np. z odbywanego właśnie treningu.