Wbrew pozorom, tradycyjne kalkulatory nie zostały do cna wyparte przez komputery, komórki i smartfony. Choć dla wielu osób to właśnie komputer jest podstawowym urządzeniem liczącym – wygody, jaką daje korzystanie z kalkulatorów, nie da się z niczym porównać. Warto więc zapoznać się z możliwościami tych małych urządzeń i docenić możliwości, jakie dają.

Co nieco o firmie Citizen.

CITIZEN to firma z tradycjami, założona w roku 1918, kiedy to powstał Instytut Shokosha. Jego specjalizacją były prace nad rozwojem różnych urządzeń pomiarowych, w tym czasomierzy. Stosowana obecnie nazwa Citizen jest używana od roku 1930 i wzięła się od wprowadzonego do użycia w 1924 roku zegarka kieszonkowego. Przedsiębiorstwo jest jednym z pionierów rozwoju rynku zegarków, jako pierwsze stosowało innowacyjne (jak na swoje czasy) materiały (W tym tytan) oraz rozwiązania. Stworzyła także zegarek Eco Drive, zasilany ogniwami fotowoltaicznymi. Do tej pory zresztą, to właśnie czasomierze są dominującą pozycją w ofercie firmy.

Citizen to jednak także inne produkty, między innymi różnego rodzaju kalkulatory: proste modele szkolne i biurowe, bardziej zaawansowane (w tym zaopatrzone w drukarki) czy wreszcie specjalistyczne, naukowe. Firma oferuje także urządzenia drukujące, w tym drukarki fotograficzne. Jest ponadto producentem elementów półprzewodnikowych, LEDów i modułów świetlnych.

Kalkulator Citizen

W ofercie firmy Citizen dostępny jest szeroki wybór akcesoriów, będących w stanie zaspokoić potrzeby zarówno uczniów, studentów czy pracowników, jak i naukowców.

Podstawowe kalkulatory biurowe Citizen to wygodne urządzenia, które sprawdzą się w każdych warunkach pracy. Są doskonałe zarówno do domu, szkoły czy biura, jak i do warsztatu. Charakteryzują się dużymi, czytelnymi wyświetlaczami, mogącymi pokazywać do dwunastu cyfr. Większość modeli z tej kategorii ma dwa źródła zasilania: wbudowaną baterię słoneczną oraz standardową, wymienną oraz wyposażona jest w wygodną funkcję automatycznego wyłączania kalkulatora, po określonym czasie bezczynności. Klawisze wykonane są z trwałego plastiku, przy czym numeryczne – dla ułatwienia – są innego koloru niż pozostałe. W większości modeli dostępny jest także przycisk podwójnego zera, ułatwiający wprowadzanie dużych liczb oraz klawisze wspomagające pracę, włącznie z tymi do obsługi funkcji księgowych, takich jak m.in. wyliczania ceny z podatkiem lub bez niego, marży, procentów itp.

Elitę, wśród kalkulatorów biurowych, stanowią modele księgowe, zaopatrzone w drukarki. Pozwalają one na wykonywanie szeregu działań, w tym bardziej złożonych, jak np. dodawanie i odejmowanie wielokrotne, łańcuchowe mnożenie i dzielenie, mnożenie i dzielenie przez czynnik stały, obliczenia mieszane, obliczanie odwrotności…

Inną kategorię stanowią kalkulatory naukowe, które są doskonałym rozwiązaniem dla uczniów, studentów i naukowców. Dla przykładu, kalkulator naukowy Citizen SR-260 oferuje 156 funkcji naukowych oraz podstawową konwersję i arytmetykę, obsługę liczb zespolonych, statystyk oraz funkcji zamkniętych, w wygodnej obudowie. Jest to doskonałe narzędzie w rękach doświadczonego użytkownika, zwłaszcza wtedy, kiedy nie ma dostępu do komputera. Idealnie sprawdzi się więc na przykład w czasie egzaminu maturalnego, gdzie posiadanie kalkulatora (w odróżnieniu od smartfonów) jest dopuszczalne – takie urządzenie ułatwi maturzyście wykonanie obliczeń, koniecznych do rozwiązania zadań.

Dzięki szerokiemu wyborowi kalkulatorów, dostępnych na stronie www.pasazbiurowy.pl, każdy znajdzie coś dla siebie.