W przypadku korepetytora nie sztuką jest posiadać wiedzę, ale dysponować umiejętnością dzielenia się nią z innymi. Jeżeli ma się we władaniu te dwie cechy, to na pewno uczniowie wybiorą takiego nauczyciela i będą się ustawiać do niego w kolejce. Poniżej znajdziecie 4 miejsca, gdzie warto szukać odpowiedniego korepetytora.

Internet
Nie ma co ukrywać, że Internet przoduje, jeśli chodzi o ogłoszenia. Twórcy internetowych serwisów ogłoszeniowych wprowadzają w nich coraz lepsze funkcje, aby osoby zainteresowane korepetycjami mogły znaleźć nauczyciela, który odpowiada im najbardziej. Największym serwisem z ogłoszeniami jest e-korepetycje.net. To strona, na której swoje usługi promują zarówno nauczyciele jak i szkoły. Co więcej, uczniowie też mogą zamieścić ogłoszenie, że poszukują danych korepetycji. Serwis udostępnia wszystkie namiary nauczyciela – mail, numer GG, a także telefon, tak, żeby można było skontaktować się z potencjalnym korepetytorem bezpośrednio. Uczniowie znajdą tam też opinie o danych nauczycielach, co jest obecnie bardzo pożądane, gdyż jest to ocena osób, które skorzystały z usług. Warto tam zaglądać, bo codziennie pojawia się nawet 100 ogłoszeń.

Students Learning

Poczta pantoflowa
Warto zapytać kolegów czy znają, a może nawet uczęszczają na lekcje do korepetytora, którego mogliby polecić. Dzięki temu można pominąć etap żmudnych poszukiwań pożądanego nauczyciela i wyeliminować tych najmniej biegłych w fachu. Nie można się jednak bezkrytycznie odnosić do opinii innych, bo jednemu dany korepetytor przypadnie do gustu, a drugiemu już nie.

Prasa, ulotki
Podczas przeglądania gazet zerknijcie do działu ogłoszeń, bo tam zamieszczają swoje propozycje nauczyciele. Czasem opłaca się zachować ulotkę, otrzymaną na ulicy i spojrzeć na nią, bo w takiej formie również promują się osoby, które z chęcią pomogą wam poszerzać horyzonty i uzupełniać braki w wiedzy.

Nauczyciel ze szkoły
Kto lepiej zna ucznia jak nie nauczyciel ze szkoły? Może warto porozmawiać z ciałem pedagogicznym waszego potomka i poprosić go o udzielenie dodatkowych lekcji. Pedagog może się nie zgodzić, żeby nie było potem spekulacji, iż lepiej traktuje swojego ucznia, któremu udziela indywidualnych wykładów. Zapytać warto, bo nic się nie traci, a można dodatkowo dowiedzieć się w czym adept ma braki.

Bez względu na wybór drogi, która prowadzi do wyszukania adekwatnego nauczyciela, najważniejsza jest konwersacja z nim i ocenienie jego podejścia, fachowości, rzetelności. Dobrym rozwiązaniem dla obu stron jest zorganizowanie lekcji próbnej pozwalającej na nawiązanie pierwszej relacji, która zaowocuje na przyszłość bądź zostanie zerwana już na starcie. Niezbędne jest zwrócenie uwagi na dyspozycyjność nauczyciela. Weźcie pod lupę jego stawkę godzinową, preferowane miejsca spotkań i staż zawodowy. Efektywne nauczanie i uczenie się nie dopuszcza żadnych barier komunikacyjnych na linii: korepetytor – uczeń, zatem szukajcie swoich ideałów.