produkt kredytowy

Kredyt gotówkowy jest dostępny nie tylko dla osób pracujących na etat. Możemy o niego wnioskować także wówczas, gdy prowadzimy jednoosobową lub większą działalność gospodarczą.

Jeśli chcemy szybko uzyskać dodatkowe środki w ramach kredytu, musimy pamiętać o tym, że bank w przypadku takich osób jak my stosuje zaawansowane metody badania zdolności kredytowej. Trzeba zatem mu przekazać ściśle określone informacje w ustandaryzowanej formie.

Wnioskowanie o kredyt na działalności gospodarczej – o czym warto pamiętać?

Wnioskując o kredyt gotówkowy na działalność gospodarczą, musimy przedstawić bankowi określone dokumenty finansowe. Ich lista jest dostępna zwykle na stronie internetowej danego banku lub w materiałach informacyjnych w formie pliku *.pdf. Bank akceptuje m.in. zaświadczenia o dochodach/przychodach wystawiane przez Urzędy Skarbowe, Rachunek Zysków i Strat lub Bilans z Księgi czy też zestawienie z KPiR wystawiane przez osoby uprawnione do składania oświadczeń w naszym imieniu (a więc księgowych). Honorowane są ponadto zaświadczenia potwierdzające wpłatę zaliczek na podatek dochodowy do Urzędu Skarbowego czy też deklaracje podatkowe, takie jak PIT-36, PIT-36L lub PIT-28. Powinniśmy dlatego dokładnie sprawdzić wymagania banku, by proces wnioskowania o kredyt przebiegł bez żadnych zakłóceń. Musimy mieć dodatkowo na uwadze to, że każdy bank podczas badania naszej zdolności kredytowej weźmie pod uwagę nie tylko dochody i wydatki z tytułu działalności gospodarczej, lecz również te prywatne. To dlatego przed wnioskowaniem o kredyt od banku musimy bardzo dokładnie przeanalizować naszą sytuację finansową. Większość banków udostępniających kredyt gotówkowy dla przedsiębiorców określa ponadto minimalny czas prowadzenia działalności gospodarczej, który jest warunkiem tego, by wniosek został w ogóle przyjęty.

Kredyt gotówkowy na działalności gospodarczej – jak znaleźć najlepszą ofertę?

Gdy chcemy znaleźć najlepszy produkt kredytowy dla JDG, nie jest konieczne składanie wielu wizyt w bankach lub też przeszukiwanie stron poszczególnych banków. Wystarczy, że skorzystamy z porównywarki online, a szybko znajdziemy kredyt, który będzie nie tylko korzystny finansowo względem RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, ale również nie będzie wymagał zebrania dużej ilości dokumentacji.

Na czołowych pozycjach rankingu lokowane są często kredyty proponowane przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Wśród nich szczególnie dużą popularnością cieszy się Mistrzowski kredyt gotówkowy, który pozwala na uzyskanie dodatkowych środków w kwocie do 35.000 złotych, gdy jesteśmy nowymi klientami, lub 100.000 zł, gdy już wcześniej korzystaliśmy z propozycji banku. Możemy liczyć przy tym na korzystne względem rynku oprocentowanie kredytu stałe lub zmienne. Mistrzowski kredyt gotówkowy jest uruchamiany po przeanalizowaniu naszej zdolności kredytowej. Santander Consumer Bank – bank od kredytów honoruje większość odmian dokumentów finansowych potwierdzających nasze dochody i wydatki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Musimy jedynie pamiętać, że nasz wniosek o kredyt może zostać zaakceptowany tylko wtedy, gdy prowadzimy działalność gospodarczą nie krócej niż przez 6 miesięcy, a przynajmniej raz na 3 miesiące osiągaliśmy z jej tytułu dochody. Co więcej, Mistrzowski kredyt gotówkowy jest uruchamiany bardzo szybko, bez konieczności wychodzenia z domu i udawania się do placówki bankowej. Wystarczy zatem, że prześlemy określone przez bank dokumenty online oraz wykonamy przelew na kwotę 1 złotego, weryfikujący naszą tożsamość, a już w ciągu 24 godzin środki z kredytu pojawią się na naszym koncie bankowym (jeśli wnioskowaliśmy o nie w ciągu tygodnia roboczego).

Źródła:

https://www.bankier.pl/smart/jak-otrzymac-kredyt-goto-wkowy-dla-prowadza-cych-dzialalnos-c-gospodarcza

https://wnioskomat.com/blog/kredyt-gotowkowy-dla-prowadzacych-dzialalnosc-gospodarcza-jakie-oferty-w-popularnych-bankach

https://www.totalmoney.pl/artykuly/kredyt-gotowkowy-dla-osob-prowadzacych-jednoosobowa-dzialalnosc-gospodarcza