Rozwój Internetu spowodował, że dziś twórcą może być każdy. Wcale nie potrzeba do tego wielkiego talentu literackiego lub dziennikarskiego ani zaplecza, umożliwiającego wydanie swojej twórczości. Wystarczy kilka minut wolnego czasu, chęć, dostęp do Sieci i… gotowe. W końcu dziś ludzie nie tylko listy piszą. Piszą też posty, tweety, komentarze i… posty na blogu. To właśnie na blogach mamy okazję podzielić się z całym światem swoimi przemyśleniami, wiedzą, hobby i uzyskać wiele cennych komentarzy.

Dlaczego warto założyć blog lifestylowy?

Lifestyle, czyli w wolnym tłumaczeniu „styl życia” to wszystko to, co nas otacza. Co robimy, czym się zajmujemy, co na co dzień zaprząta nam głowę i na co w życiu zwracamy największą uwagę. Wiele osób odczuwa potrzebę podzielenia się tym wszystkim z innymi użytkownikami Internetu, dlatego to blogi lifestylowe cieszą się dziś tak wielką popularnością.

Dlaczego warto zainteresować się akurat blogiem lifestylowym? Bo jest autentyczny. Bo opowiada o Tobie, o tym jak żyjesz i co jest dla Ciebie ważne. Dlatego nigdy nie braknie Ci wartościowych treści. Będą pojawiać się codziennie, podsunie Ci je samo życie. Ważne jednak, żeby wszystkie działania były spójne. Na początek pamiętaj o tym, by odpowiednio ukierunkować tematycznie blog lifestylowy. Owszem, może on przybrać formę pami…tętnika, w którym znajdzie się „wszystko i nic”. Wówczas jednak warto zastanowić się nad zastosowaniem odpowiedniego, unikatowego stylu pisania. Tak, by Twój blog wyróżniał się na tle tysięcy innych. Inaczej nie będzie się cieszył zbytnią popularnością.

Jest też inny sposób na to, by Twój blog lifestylowy zyskał tożsamość – wybranie tematu, jaki będzie jego motywem przewodnim. Może być nim to, czym najchętniej zajmujesz się na co dzień (na przykład zdrowe żywienie), codzienne obowiązki (praca, szkoła) lub hobby. Jeśli blog będzie miał jeden, konkretny temat, istnieje większa szansa, że zbiorą się wokół niego odpowiedni ludzie – tacy sami pasjonaci tematu jak Ty.

 

Dla kogo jest blog edukacyjny?

Jeśli już mamy za sobą więcej doświadczenia życiowego i czujemy się ekspertami (a przynajmniej mocni) w danej dziedzinie, możemy spróbować założyć blog edukacyjny. Jego celem będzie dzielenie się z innymi ludźmi konkretną wiedzą na dany temat, która może okazać się dla nich cenna. Tutaj już jednak nie wystarczy opisywanie tego, co przydarza nam się na co dzień. Blog edukacyjny musi koncentrować się na wiedzy z konkretnej dziedziny np. ekonomii, marketingu lub jakiejś dziedziny nauki. Można zaryzykować „uczenie” naszych czytelników w innych, mniej popularnych obszarach, musimy jednak pamiętać, by zachować wizerunek eksperta, człowieka doświadczonego w dziedzinie, którą się zajmuje.

Blog edukacyjny może być świetnym sposobem na wzmocnienie swojej marki osobistej w sieci i stać się dobrym uzupełnieniem wizytówek na Golden Line, Linked In czy profilach w innych serwisach społecznościowych. Może być dowodem na to, że wszystko to, co o sobie piszemy w CV poparte jest konkretną wiedzą, którą na dodatek potrafimy w przystępny sposób przekazać innym osobom.