vwuzytkowe-sklep.pl

Jazda w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, jakie panują w miesiącach zimowych, może być nie lada wyzwaniem

Jazda w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, jakie panują w miesiącach zimowych, może być nie lada wyzwaniem. Pierwszym krokiem, aby upewnić się, że jeździsz bezpiecznie, jest zebranie wszystkiego, czego potrzebujesz w samochodzie w razie jakiejkolwiek sytuacji awaryjnej. Te zapasy są ostateczną formą ubezpieczenia – pomogą Ci przetrwać ewentualne sytuacje awaryjne bez szwanku. Oto kilka rzeczy, które powinny trafić do Twojego samochodu w okolicy listopada i pozostać w nim do kwietnia.

– Koce to najważniejsza rzecz, jaką musisz mieć przy sobie. Jeśli zakopiesz samochód w zaspie i nie będziesz w stanie go ruszyć, utrzymanie ciała w cieple będzie absolutnie niezbędne.

– Zapasowy telefon komórkowy pozwoli Ci wybrać numer alarmowy w mgnieniu oka. Trzymaj to owiniętego w koce, aby przetrwał ewentualną stłuczkę bez szwanku.

– Zestaw pierwszej pomocy będzie niezbędny, jeśli ktoś zostanie ranny w wypadku. Być może równie ważna jest wiedza o tym, jak z niego korzystać, ponieważ umiejętność stosowania wyposażenia apteczki jest niezwykle istotna w sytuacji awaryjnej.

– Dodatkowe ubrania zimowe pomogą Ci się ogrzać, szczególnie jeśli chcesz opuścić pojazd. Warstwy są kluczowe – im więcej warstw ubrań możesz założyć, tym dłużej będziesz w stanie utrzymać odpowiednią ciepłotę organizmu.

– Kable rozruchowe są wyjątkowo poręczne w zimne poranki, gdy Twój samochód się nie uruchamia. Dość często jest to wynik wychłodzenia akumulatora w ciągu nocy.

– Torba z piaskiem nie tylko zwiększa wagę samochodu (poprawiając przyczepność), ale może być rozsypana, aby pomóc Ci uzyskać przyczepność, jeśli utkniesz w złej pozycji.

– Skrobaczka do lodu – najlepiej taka z pędzelkiem, który pomaga usunąć śnieg – jest zawsze przydatna przez całą zimę. Bez tego bardzo trudno będzie utrzymać okna w czystości.

– Suszone produkty, takie jak orzechy lub kandyzowane owoce, są idealne w tego typu sytuacji, ponieważ są wysoko energetyczne. Nie przechowuj w samochodzie wody ani innych płynów – eksplodują, jeśli będą przechowywane przez dłuższy czas w temperaturze poniżej zera.

– Awaryjny zestaw naprawczy do opon może umożliwić Ci szybkiedotarcie do najbliższego mechanika.

– Latarki pozwalają zobaczyć, co się dzieje, a także pomóc w sygnalizacji pomocy.

– Mały zestaw narzędzi umożliwia samodzielne naprawienie drobnych problemów w samochodzie. Upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, aby (przynajmniej) zmienić oponę i poluzować lub dokręcić kilka śrub.

Niezbędne są dodatkowe baterie do latarki i radia (zakładając, że nie masz zapasowych sprzętów). Ostatnią rzeczą, której chcesz doświadczyć, to utknąć, wyciągnąć radio lub latarkę, włączyć je i przekonać się, że nie działają.

Narzędzia te pomogą ci przetrwać prawie każdy wypadek w zimie, bez względu na złą pogodę. Zachowaj ciepło i bezpieczeństwo oraz upewnij się, że możesz sygnalizować pomoc. Wiele przydatnych akcesoriów i środków do konserwacji samochodu znajdziesz w autoryzowanym sklepie Volkswagena, na stronie internetowej www.vwuzytkowe-sklep.pl. Pamiętaj, że kupując oryginalne produkty podnosisz swoje bezpieczeństwo i zapewniasz sobie gwarancję jakości.