uszkodzone ogumienie

Naprawa ogumienia to częste wyzwanie, przed którym wstają kierowcy samochodów. Uszkodzona opona czy dętka nierzadko stanowi spory problem dla kierujących pojazdami – którzy decydują się naprawić ogumienie na własną rękę. Niestety – tego typu rozwiązanie tylko wydaje się oszczędnością czasu i pieniędzy. Nie zawsze dysponujemy odpowiednią wiedzą, doświadczeniem i profesjonalnym sprzętem – aby naprawić ogumienie w sposób skuteczny i prawidłowy. Co powinniśmy zrobić w sytuacji uszkodzenia opony? Zaufać profesjonalistom! Specjalistyczne serwisy ogumienia oferują szereg rzetelnych usług, dzięki którym Twój pojazd odzyska pełną sprawność. Zlecając naprawę dętki bądź opony fachowcom w dziedzinie ogumienia – masz możliwość zaoszczędzenia czasu, energii i pieniędzy. Co ciekawe, naprawa opon na własną rękę w przydomowym warsztacie często wiąże się z dużo większymi kosztami niż te, które poniesiesz, decydując się na współpracę z profesjonalnym serwisem. W przypadku problemów z oponą – warto zaufać sprawdzonej firmie, która szybko i sprawnie doprowadzi Twoje opony do właściwego stanu.

Sytuacje uszkodzeń opony

Opony ulegają uszkodzeniu z wielu powodów – najczęściej poprzez przebicie, pęknięcie, uderzenie czy nieregularne zużycie. Częstą przyczyną uszkodzenia opon jest też wybrzuszenie. Kierowcy, oddający opony do naprawy z powodu nieregularnego zużycia, zmagają się najczęściej z uszkodzeniem środka bieżnika, tak zwanym „ząbkowaniem”, które jest wynikiem działania sił odkształcających na bieżnik czy zużyciem jednostronnym, spowodowanym nieprawidłową geometrią osi. Z kolei przecięcie opony może wynikać z napotkania na swojej drodze ostrych ciał obcych takich jak szkło czy kamienie oraz z nieprawidłowego stanu nawierzchni, który naraża opony na uszkodzenia mechaniczne. Aby zapobiec uszkodzeniom ogumienia – należy zachować odpowiednią prędkość przy omijaniu przeszkody (tak, by na nią nie najechać) oraz regularnie kontrolować stan opon, systematycznie odwiedzając serwisy ogumienia.

uszkodzone ogumienie

Naprawa w garażu czy serwis ogumienia?

Na szczęście – nawet w przypadku uszkodzenia opon, profesjonalne serwisy sprawnie bezproblemowo i sprawnie rozwiążą problemy z ogumieniem. Specjalistyczna naprawa opon może odbywać się z użyciem ciepła – lub na zimno. Wybierając warsztat ogumienia – warto zwrócić uwagę na to, czy fachowcy pracujący w nim, korzystają z materiałów wulkanizacyjnych marki Tech & TipTop . Wysokiej jakości wkłady naprawcze, dedykowane łaty radialne czy kołki Remastem przyspieszą pracę nad naprawą Twojej opony lub dętki!