smartfon-ze-szklem-hartowanym

Ekrany nowoczesnych telefonów, choć wykonywane z coraz twardszych materiałów, wciąż nie są w pełni odporne na uszkodzenia natury mechanicznej. Poza tym w tańszych modelach smartfonów rzadko stosuje się twarde szkło typu Grilla Glass, przez co ich ekrany można dość łatwo zarysować, trwale uszkadzając ich lustrzaną powierzchnię. Stosując dobrej klasy szkło ochronne o wysokim poziomie twardości, takie jak szkło hartowane Benks 9H, minimalizujemy ryzyko porysowania ekranu smartfona i jego przypadkowego pęknięcia, gdy telefon wyślizgnie nam się z dłoni – dopasowane szkło ochronne może, przynajmniej w części, zamortyzować siłę uderzenia.

Jak twarde jest szkło hartowane?
Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii utwardzania, szkło hartowane jest kilkukrotnie bardziej wytrzymałe od szkła tradycyjnego, znacznie trudniej je zarysować i stłuc. Współcześnie produkowane szkła hartowane Benks, dedykowane dla wielu popularnych modeli smartfonów, najczęściej posiadają poziom twardości 9H. Oznacza to, że są to szkła całkowicie odporne na zarysowania typowymi przedmiotami, w tym przedmiotami wykonanymi z metalu, takimi jak klucze czy nawet noże. Do zarysowania powierzchni szkła hartowanego 9H potrzebne jest ostrze diamentowe. Takie szkło jest również zdolne do przecięcia lub zarysowania szkła typu tradycyjnego – niehartownego. Oczywiście szkło hartowane Benks 9H nie zapewni całkowitej ochrony ekranu smartfona przed jego przypadkowym stłuczeniem, ale przynajmniej zminimalizuje ryzyko powstania groźnego w skutkach pęknięcia wyświetlacza.

Cechy szkła hartowanego
Podstawowe cechy dobrej jakości szkła hartowanego to wysoka trwałość, odporność na uszkodzenia natury mechanicznej, prosty montaż, doskonały poziom przezroczystości i dobre odwzorowanie kolorów. Profesjonalne szkła ochronne Benks w najmniejszym stopniu nie wpływają na ograniczenie czułości dotykowego ekranu smartfona, dobrze odwzorowując ruch i nie powodują odczuwalnych opóźnień w obsłudze urządzenia. Należy jednak pamiętać, że szkło hartowane jest grubsze od zwykłej folii ochronnej, przez co jest zwykle nieco bardziej widoczne.

smartfon-z-uszkodzonym-ekranem

Na co zwrócić uwagę, kupując szkło hartowane?
Zakup szkła hartowanego to najprostszy i najpewniejszy sposób na zabezpieczenie ekranu smartfona przed porysowaniem i innego rodzaju uszkodzeniami. Jeśli decydujesz się na zakup szkła, wybierz egzemplarz dedykowany dla konkretnego modelu smartfona – szkło powinno być idealnie dopasowane do wielkości wyświetlacza. Dlatego najlepiej stawiać na szkła markowe, takie jak szkło hartowane Benks. Tego typu produkty podlegają standaryzacji, dzięki czemu masz pewność, że określony model szkła zawsze będzie pasował do konkretnego modelu smartfona. Kupując szkło, zwróć również uwagę na poziom jego twardości. Dziś większość szkieł ochronnych to szkła 9H, więc nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem produktu, który ochroni ekran jego telefonu przed przypadkowym porysowaniem. Pamiętaj również, że im cieńsze szkło, tym lepsze odwzorowanie dotyku i tym mniejsza ingerencja w oryginalny wygląd smartfona. Właśnie dlatego warto stawiać na szkło markowe, wytrzymałe i twarde, ale przy tym lekkie i dość cienkie.