Leasing na samochód używany

Coraz więcej osób decyduje się na leasing samochód używanych. Jest to tańsza alternatywa dla tradycyjnych usług leasingowych, gdzie kupuje się nowy pojazd. Jednak czy będzie to dobra decyzja?

Firm leasingowych na polskim rynku jest bardzo wiele. Właśnie dlatego klient powinien wybrać sprawdzoną, której zależy przede wszystkim na dobru leasingobiorcy, a nie odwrotnie. Okazuje się, że uczciwych również nie brakuje, dlatego warto skorzystać, na przykład z usług firmy CLS, która dba nie tylko o wysoką jakość obsługi, ale przede wszystkim o dobro swoich klientów. Proponuje im najlepsze możliwe oferty, dzięki czemu nie mają oni późniejszych trudności z samochodami.

Używany samochód to same problemy? Nie zawsze

Przyjęło się, że lepiej brać w leasing samochody nowe. Jest to związane z tym, że istnieje większe prawdopodobieństwo, że nie zepsują się w trakcie użytkowania. Jest jednak bardzo wiele znanych przypadków, kiedy użytkownik zdecydował się na zakup nowego pojazdu, a ten zepsuł się po kilku tygodniach. Oczywiście, jest on objęty gwarancją, jednak mimo wszystko jest to dość uciążliwe. Pamiętajmy o tym, że to jest tylko maszyna, która ma prawo zepsuć się w każdym momencie. Tak samo jest z samochodami nowymi, jak i używanymi. W przypadku tych drugich istnieje jednak na to większa szansa. Nie jest to regułą, ponieważ zdarzają się tacy szczęściarze, którzy kupują kilkuletni pojazd, który funkcjonuje bez zarzutu przez bardzo wiele lat.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Wzięcie używanego pojazdu w leasing będzie dobrą decyzją, jeśli o klient zadba w odpowiedni sposób o swój nabytek. Nie może on zaniedbywać regularnych napraw, nawet tych drobnych, ponieważ w przeciwnym razie sam może doprowadzić do dużej usterki, której naprawa okaże się znacznie droższa. Właśnie dlatego w tym przypadku kluczowa jest systematyczność i odpowiednia konserwacja pojazdu.

Leasing na samochód używany praktyce

Leasing z pewnością jest opłacalny dla wszystkich tych osób, które nie chcą mrozić gotówki, a potrzebują nowego pojazdu. W takiej sytuacji powinni oni skorzystać z kalkulator leasingu, który jest dostępny na stronie firmy CLS, aby sprawdzić jak wysoka będzie ich miesięczna rata. Przed podpisaniem umowy powinni oni wszystko dokładnie sprawdzić, aby nie spotkać się z niemiłym zaskoczeniem w przyszłości.