Podróżowanie dla wielu dzieci to frajda, ale sam dojazd do celu może być już niezbyt miły. Dzieci częściej narażone są na występowanie choroby lokomocyjnej, dlatego też gorsze samopoczucie podczas jazdy autem czy autobusem może być poważnym problemem. Można jednak zapobiegać takim przypadkom – całkowicie naturalnie!

Choroba lokomocyjna, która fachowo nazywana jest także kinetozą, u dzieci występuje znacznie częściej niż u osób dorosłych. Przede wszystkim ma to powiązanie z niedostatecznie wykształconym u najmłodszych błędnikiem. Ból i zawroty głowy, blada skóra, zimne poty, nudności, a także wymioty – to najczęściej występujące objawy kinetozy. Jak im zapobiegać?

Przed podróżą

Gdy zależy ci na tym, aby podróż przebiegała komfortowo, pamiętaj o tym, żeby się do niej dobrze przygotować. Ostatni posiłek przed wyjazdem powinno się zjeść na około 2 godziny wcześniej, ponieważ w przeciwnym przypadku dziecko może nie czuć się dobrze. Warto też wskazać, że najlepiej zaplanować podróż w ciągu nocy, aby większość czasu maluch mógł po prostu spokojnie przespać.

W trakcie podróży

Warto zabrać ze sobą przede wszystkim większą ilość picia, na przykład wodę niegazowaną czy ziołowe herbatki – dobrze sprawdzą się herbatka miętowa, która dodatkowo orzeźwia, oraz koperkowa. Nie powinno się wybierać napojów gazowanych i słodzonych. Podczas jazdy powinno się też planować przystanki, aby coś przekąsić – najlepiej, aby po przekąsce odczekać około pół godziny przed rozpoczęciem jazdy.

Środki zapobiegające chorobie lokomocyjnej

Niestety, zdarza się, że nawet przy spełnieniu wszystkich tych zasad dziecko i tak nie będzie czuło się zbyt dobrze podczas podróży. Dlatego wielu rodziców zapobiega takim sytuacjom poprzez zakupienie specjalnych preparatów na nudności i wymioty, na przykład Visolvit Junior Loko (Visolvit.pl), który ma postać bezcukrowych lizaków z naturalnymi ekstraktami z kłącza imbiru i mięty. Lizaki te mają wiśniowy smak i na pewno przypadną do gustu dziecku.

Dodatkowe informacje o chorobie lokomocyjnej oraz o preparacie Visolvit Junior Loko znaleźć można pod adresem: Visolvit.pl.