Po zakupie nowego materaca, bez względu na to jaki będzie to rodzaj – czy np. materac kieszeniowy czy kokosowy czy też np. materac lateksowy, każdy nowy materac staramy się najczęściej jak najlepiej chronić, aby posłużył nam jak najdłużej i aby jego właściwości utrzymywały się jak najdłużej. Nie jest to często wcale łatwe zadanie z uwagi na to, że z różnych przyczyn może dość do niechcianego zabrudzenia materaca zarówno przez osoby dorosłe, jak również wtedy, kiedy użytkownikami materaca są małe dzieci, które mają jeszcze problem z moczeniem się podczas snu. Osoby dorosłe mogą narazić swój materac np. na zalanie kawą lub w jakikolwiek inny sposób. Zagrożeń tego typu dla materaców jest wiele. Oczywiście każdy stara się uważać ale różnie to bywa…

Rozwiązaniem na tego typu problemy jest ochraniacz na materac. Produkt nieskomplikowany ale jakże przydatny i praktyczny o czym zapewne przekonał się każdy który go stosuje. W wielu przypadkach mamy do wyboru różnego rodzaju ochraniacze na materac, o różnych właściwościach, rozmiarach i wykonane z różnych materiałów. Jeżeli zależy nam na solidnej ochronie materaca, również przez zalaniem płynami, powinniśmy zastosować wodoodporny ochraniacz na materac, który nie przepuści płynu do materaca. Inne cechy jakie posiadają niektóre dobre ochraniacze to m.in.:

  • Paroprzepuszczalny
  • Oddychający
  • Antyalergiczny
  • Pochłaniający wilgoć
  • Przyjemny dla skóry

O różnych korzyściach związanych z zastosowaniem ochraniacza na materac możemy przeczytać na stronie https://materacnawymiar.pl/pl/n/Ochraniacz-na-materac/26

Niewątpliwie dużą zaletą większości ochraniaczy jest to, że można je dość szybko zdjąć z materaca aby uprać i odświeżyć. Wiele ochraniaczy ma wszyte na rogach specjalne gumki które utrzymują je solidnie na materacu. Wystarczy szybko ściągnąć gumki z każdego rogu i już ochraniacz gotowy jest do prania. Uprany ochraniacz będzie często znów jak nowy. Oczywiście koniecznie sprawdźmy najpierw jakie są zalecenia producenta odnośnie prania. Jeśli na przykład producent zaleca aby danych ochraniacz prać w wysokich temperaturach, nawet w 90 stopniach, to w takiej temperaturze możemy spokojnie i bez obaw uprać nasz ochraniacz, co jest szczególnie istotne np. w przypadku zabrudzeń fizjologicznych. Nie każdy ochraniacz jednak można w tak wysokich temperaturach prać i nie każdy jest wodoodporny.

Różne rodzaje ochraniaczy możemy obejrzeć na stronie https://materacnawymiar.pl/pl/c/Ochraniacze-na-materac/57 . Niektóre z nich polecane są szczególnie alergikom gdyż stanowią świetną barierę dla kurzu i roztoczy. Ważne jest także aby ochraniacz na materac spełniał nasze oczekiwania w kwestii komfortu, czyli powinien być miły w dotyku i przyjemny dla skóry oraz wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Jeżeli zastanawiamy się i mamy dylemat w kwestii wyboru konkretnego ochraniacza na materac, powinniśmy skorzystać z pomocy i porady doradcy w sklepie, który na pewno pomoże dokonać nam odpowiedniego wyboru.