Gabinet Sensi

Zmagasz się z problemem suchych i popękanych pięt? Jeżeli tak, a w dodatku Twoja skóra pęka i pojawiają się na niej rany, które długo się goją, to absolutnie nie możesz ignorować tego stanu! Pękające pięty to nie tylko problem estetyczny. Możesz się wstydzić je pokazać komukolwiek, ale naprawdę powinnaś coś z tym zrobić, bo inaczej możesz mieć poważne problemy ze zdrowiem.

Zapisz się na wizytę do podologa

Pękające pięty, gdy w porę nie pójdziesz do podologa, będą sprzyjały przedostawaniu się do Twojego organizmu bakterii i wirusów. W dodatku zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że pękające pięty łączą się z bólem, dyskomfortem. Jeżeli znowu chcesz mieć piękne i gładkie pięty, a zapewniamy się, że jest to możliwe, to jak najszybciej zapisz się na wizytę do gabinetu podologicznego. W Poznaniu polecamy Gabinet Sensi.

Jakie są przyczyny pękających pięt?

Cały ten proces zaczyna się jeszcze zanim zobaczysz pierwsze pęknięcia na piętach. Pierwszym objawem pękających pięt jest wyjątkowo sucha oraz nadwrażliwa na dotyk skóra na stopach. Jest gruba i twarda. W dodatku zmienia kolor. Najczęściej na żółto- brązowy. Następnym etapem jest już pękanie pięt. Skóra najpierw się łuszczy, a potem powstają bolesne rany, które trudno się goją. Jest kilka przyczyn powstawania pękających pięt.

Dlaczego skóra na piętach pęka i dlaczego zapobiegniesz temu w gabinecie podologicznym w Poznaniu?

Najczęstszym powodem jest zbyt małe nawilżenie skóry na stopach. Gdy skóra jest przez cały czas odwodniona i niewystarczająco natłuszczona, to nie potrafi już się prawidłowo zregenerować. Ochronna warstwa rogowa staje się coraz grubsza oraz powstaje sztywny pancerz, który ma bardzo małą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wtedy pięty mogą Cię swędzieć, pękać, boleć. W ekstremalnej sytuacji nawet krwawią. Pamiętaj! Nie czekaj do tego ostatniego etapu. O wiele wcześniej idź do gabinetu podologicznego. Sprawdzonego podologa znajdziesz na tej stronie internetowej: http://www.gabinetsensi.com/.