kartony do paczkomatów

Bywają sytuacje, w których musimy jakąś rzecz przetransportować do innego miasta czy państwa. Nie zawsze osobiste przewiezienie rzeczy wchodzi w grę, ze względu na małą opłacalność podróży czy zwyczajnie przez ograniczenia finansowe. Wtedy z pomocą przychodzą nam firmy kurierskie, które zrobią to za nas za odpowiednią opłatą. Należy się tylko zastanowić jak nadać paczkę paczkomatową?

Podstawowymi krokami jest spakowanie paczki w odpowiednie kartony do paczkomatów. Należy pamiętać o tym, aby przedmiot został zabezpieczony przez nas tak, żeby nic mu się nie stało podczas transportu i aby nie został zniszczony przez przypadek. Należy również napisać, wypełnić specjalny druk i nakleić go na paczce z dokładnym adresem, na który ma być dostarczona paczka. Podaje się również numer telefonu osoby, do której paczka idzie, przy czym pamiętać należy, że przy naszych danych również warto zostawić swój numer kontaktowy na wypadek jakichś problemów. Takie kartki należy wypełniać, jak najwyraźniejszym pismem, żeby mieć pewność, że paczka trafi w odpowiedni adres, a kurier nie będzie miał problemów z dostarczeniem jej do danego paczkomatu.

 

Jak najwygodniej wysłać paczkę?

 

Istnieje kilka metod przewozów paczek. Opcja kurier48 gwarantuje dostarczenie paczki w 48 godzin po wyruszeniu paczki do klienta. Kurier może także osobiście przywieźć paczkę na wskazany adres. Wygodna opcja dla osób, które z różnych względów wolą przyjąć paczkę w domu. Istnieje też nadanie paczki do paczkomatu, czyli kurier dostarcza naszą paczkę do wyznaczonego punktów paczkomatów i za pomocą przesłanego kodu można otworzyć skrytkę i odebrać swoją paczkę. Bardzo dobre rozwiązanie dla ludzi, którzy dużo pracują i mają bardzo elastyczny grafik za dnia i nie wiadomo, na którą godzinę będą w domu. Taka paczka czeka na miejscu przez około 2 dni, aż adresat ją odbierze. Należy się jednak zastanowić, jak nadać paczkę paczkomatową?

Kartony paczkomatowe – paczki w rozmiarach do paczkomatu

 

Obecnie jest nowa opcja, dzięki której możemy nadać paczkę przez maszynę nadającą, a nie bezpośrednio do kuriera. Wystarczy wsadzić paczkę do skrytki, a system automatycznie poprowadzi nas przez proces nadawania. Koniecznie należy pamiętać, aby odebrać potwierdzenie. Jest to ważny dokument świadczący o tym, że paczka została nadana. W razie jakichś kłopotów z paczką będzie stanowił niepodważalny dowód nadania paczki do wysyłki do paczkomatu. Każda z firm przewozowych świadczy podobny zakres usług. Różnica zazwyczaj jest w cenie, jaką dana firma liczy sobie za przewóz czegoś. Dlatego warto zaznajomić się z ofertami o wiele wcześniej, żeby trafić na jak najbardziej opłacalną ofertę. Warto też poczytać o opiniach na temat danej firmy w swojej okolicy. Firmy kurierskie to naprawdę dobre rozwiązanie i bardzo dużo osób korzysta z ich ofert na całym świecie. Zamawiając coś z internetu, dostarczy nam to firma kurierska, tylko to od nas będzie zależało którą opcję wybierzemy. Dostarczają setki tysięcy paczek w różne zakątki świata, należy tylko pamiętać, jak nadawać paczkę do paczkomatu poprawnie, ułatwiając pracę kurierowi, ale i zwiększając prawdopodobieństwo tego, że paczka się nie zawieruszy i dotrze do celu.

Pudełka do paczkomatów kupisz na stronie producenta: Margopack