Jesteś graczem? Zapomnij o zwykłym biurku…

W XXI wieku bardzo popularne stały się gry komputerowe online. Coraz więcej osób staje się profesjonalnymi graczami, a także testerami gier, a taka profesja wymaga odpowiedniego stanowiska pracy. Coraz więcej osób zajmuje się również działalnością internetową i wrzuca własne filmy do sieci czy to zawodowo, czy jako forma rozrywki. Dla nich wszystkich doskonałym wyborem są biurka gamingowe, które zwiększają ergonomię pokoju i świetnie pasują do foteli biurowych gamingowych. Nie zapomnij, że do biurka potrzebujesz także odpowiedniego fotela do gier. Fotele gamingowe do 300 zł znajdziesz na przykład na mojmebel.pl.

Biurko gamingowe – design dopasowany do Twoich potrzeb. Biurka gamingowe mogą być różnej wielkości. Są dedykowane pod laptopy, a także komputery stacjonarne. W drugim przypadku oczywiście należy wybrać większe modele. Bardzo często biurka tego typu wykonane są z płyty mdf i mają dodatkowo metalowe wstawki. Ich cechą charakterystyczną są otwory, wpusty i półki, gdzie można poprowadzić liczne kable. Dzięki temu zwiększa się ergonomię komputerowej strefy pracy, a także jej estetykę, gdyż kable są estetycznie ukryte. Ponadto takie biurka mogą być wyposażone w kable USB, które na pewno mogą przydać się do podłączenia licznego sprzętu takiego jak smartfony, tablety czy zewnętrzne dyski. Biurka najczęściej mają klasyczną gamingową kolorystykę. Zatem są to modele w czarnym, szarym kolorze z kolorowymi wstawkami.

Biurko gamingowe pasujące do fotela gamingowego. Jeśli decydujesz się stworzyć strefę pracy i nauki z użyciem wygodnego i ergonomicznego fotela gamingowego, to naturalnym wyborem jest dobranie do niego gamingowego biurka. Takie meble mogą pasować do siebie idealnie pod względem designu, ale również ergonomii, bowiem biurko gamingowe może być wyposażone w regulowany stelaż. Wbudowane silniczki i panel sterujący umożliwiają manipulację wysokością blatu w górę i w dół. Takie biurko bardzo łatwo się obsługuje i można je dopasować do wysokości krzesła biurowego w taki sposób, by udało się uzyskać najbardziej optymalny kąt siedzenia i ułożenia dłoni podczas pracy przed komputerem. Biurka gamingowe mogą mieć dodatkowe wieszaczki, gdzie można umieścić słuchawki, a także uchwyt na kubek, aby mieć picie zawsze pod ręką. Warto podkreślić, że powierzchnia blatu jest matowa, co zapobiega przesuwaniu się laptopa czy monitora komputerowego, a także ułatwia manipulowanie myszką komputerową. Do biurka często dodawane są funkcjonalne dodatki takie jak stojak na gry czy pady. Powierzchnia blatu może być karbonowa, co prezentuje się niezwykle elegancko i zapewnia trwałość. Wbrew pozorom takie biurka nie są bardzo drogie, ale wszystko zależy od ich rozmiaru i dodatkowego wyposażenia. Podstawowe biurka dla graczy można zakupić już za kilkaset złotych, a za te bardziej zaawansowane trzeba zapłacić 1,5 do 2 tys. zł. Jeśli jednak spędza się wiele czasu na graniu, może być to doskonały wybór.

Potrzebujesz inne meble do pokoju męskiego? Ciekawą ofertę znajdziesz na mojmebel.pl