Impotencja jest problemem, który może dotyczyć mężczyzn w każdym wieku. wśród wielu osób panuje przekonanie, że problemy z erekcja pojawiają się wyłącznie u starszych mężczyzn – oczywiście u panów po 40 roku życia istnieje większe prawdopodobieństwo pojawienia się zaburzeń wzwodu, jednakże warto zdać sobie sprawę, że coraz częściej z problemem brykają się także młodzi mężczyźni.

Jakie są możliwe przyczyny zaburzeń erekcji?

Przyczyn pojawiających się problemów ze wzwodem może być wiele. Bardzo często okazuje się, iż problem tkwi w prowadzonym przez mężczyznę trybie życia. Coraz częściej mężczyźni przepracowują się, nie wysypiają, natomiast regularnie żywią się niezdrowym jedzeniem czy stosują używki takie jak alkohol czy papierosy. To wszystko negatywnie wpływa na organizm i z czasem mogą pojawić się problemy z erekcją. W większości przypadków zaburzenia ustają po kilku dniach powrotu to nieco zdrowszego trybu życia. Inną przyczyną pojawiających się kłopotów z osiągnięciem wzwodu mogą być choroby. Jedną z nich jest cukrzyca, która pozornie nie powinna mieć związku ze sferą seksualną. Wiele osób nazywa impotencję cichym powikłaniem cukrzycy, ponieważ większość panów nie łączy zmniejszonego libido czy pojawiających się zaburzeń erekcji właśnie z tą chorobą. Właśnie dlatego w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów z potencją warto wybrać się do lekarza, który pomoże dobrać najbardziej optymalny sposób leczenia impotencji.

Sposoby leczenia impotencji

Istnieje wiele skutecznych sposobów radzenia sobie z impotencją, nie warto zatem chować głowy w piasek, lepszym sposobem jest udanie się do lekarza rodzinnego, który może wskazać jaki sposób leczenia będzie najbardziej odpowiedni w konkretnym przypadku. Możliwości jest kilka:

Leczenie środkami farmakologicznymi – w aptekach można dostać tabletki wspomagające potencję, które ułatwiają osiągnięcie i utrzymanie wzwodu. Dostępne są również inne preparaty na erekcję – nierzadko lekarze przepisują pacjentom środki, które są wstrzykiwane do ciał jamistych przed planowanym odbyciem stosunku. W tym przypadku mężczyzna musi samodzielnie robić zastrzyki.

Leczenie operacyjne – impotencja może być leczona operacyjnie wyłącznie w przypadku jeśli inne metody leczenie zawiodły. W takim przypadku może dojść na przykład do wszczepienia protezy, posłużenia się zewnętrznym aparatem próżniowym (jest on wszczepiany). Jak widać możliwości walki z impotencją jest wiele.