Właściciele mieszkań, sklepów oraz budynków często zadają sobie pytanie: co zrobić, aby wygląd pomieszczeń przykuwał uwagę i odznaczał się elegancją oraz estetyką? Jest na to bardzo prosty sposób.

Zalety stolarki aluminiowej

Rozwiązaniem jest materiał, jakim jest aluminium. Zastosowanie go w produkcji okien, drzwi i fasad cieszy się coraz większą popularnością. W wielu aspektach przewyższa on pod względem swoich parametrów inne materiały, a wysoka estetyka, właściwości techniczne oraz nowoczesny design sprawia, że można go śmiało wykorzystać również w domach.

Zastosowanie fasad aluminiowych ma niewątpliwie wiele zalet. Na pewno jest to wspomniany już elegancki wygląd. Klienci mają do wyboru pełną gamę kształtów i kolorów, dzięki czemu mogą spokojnie dobrać fasadę odpowiednią do swoich wyobrażeń. Aluminiowe fasady nie ulegają również zniszczeniu pod wpływem wilgoci, promieniowania UV, a także nie odkształcają się, nie rdzewieją i nie wymagają konserwacji. Są odporne na dewastacje, a dzięki zainstalowaniu szyb antywłamaniowych wzrasta ich poziom bezpieczeństwa. Trzecią bardzo ważną zaletą jest bez wątpienia energooszczędność. Poprzez dobór niezbędnych dodatków możemy uzyskać wysoki stopień izolacji cieplnej. Decydują o tym systemy o dużej głębokości zabudowy, jedno- i dwukomorowe szyby zespolone oraz rozwiązania przekładki termicznej, które są bardzo innowacyjne i efektywne. Ponadto fasady wykonane z aluminium w 100% podlegają recyklingowi, dzięki czemu są przyjazne środowisku.

Zastosowanie fasad aluminiowych

Na wyborze fasad aluminiowych na pewno zyskają właściciele sklepów stacjonarnych, którzy chcą uatrakcyjnić ich zewnętrzny wygląd i zachęcić klientów do wstąpienia na zakupy. Dowolność w wyborze kształtów i kolorów pomaga stworzyć nowoczesną wizję architektoniczną, która  rzutuje na pierwsze wrażenie sklepu w oczach klientów, szczególnie jeśli sprzedajemy biżuterię, zegarki lub drogie obuwie. Dla właścicieli placówek, np. w galeriach handlowych ważnym aspektem jest również lekkość, trwałość i łatwość w konserwacji. Estetyka i nowoczesny design przydaje się również w domach mieszkalnych. Zastosowanie w nich aluminiowych części, takich jak okna, drzwi i fasady jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem. Tym bardziej, że są one energooszczędne, bezpieczne oraz odporne na korozje i działanie czynników atmosferycznych.

Jeżeli pragniemy powiewu nowoczesności zarówno w mieszkaniu, placówce handlowej, jak i swoim biurze warto skorzystać ze stolarki aluminiowej przy doborze odpowiedniej fasady. Takie rozwiązanie będzie znakomitą inwestycją na długie lata oszczędzającą dużo czasu i energii. Ze szczegółową ofertą oraz galerią konstrukcji aluminiowych można zapoznać się na stronie internetowej firmy Alumex – czołowego producenta stolarki aluminiowej w Polsce.