Każdy z nas co jakiś czas zmaga się z problematycznym wyborem mebli. Niektórzy co jakiś czas czują potrzebę zmiany i unowocześnienia swojego domu, inni zaś muszą pomyśleć nad nowymi meblami, bo te stare zwyczajnie się już zużyły. Co będzie zatem lepsze, meble nowe czy meble używane?

Na początku przede wszystkim musimy zadać sobie pytanie czego tak naprawdę oczekujemy, co chcielibyśmy zakupić i co dla nas jest najważniejsze. Bowiem zarówno meble nowe jak i używane mają swoje wady i zalety.

Weźmy pod uwagę meble nowe. Zdecydowanie zaletą jest fakt, że są to meble nowe, przez nikogo jeszcze nie używane, w stanie idealnym i nie posiadającym żadnych śladów użytkowania. W przypadku zakupu mebli używanych musimy natomiast zdawać sobie sprawę z tego, że zakupione meble będą nosić ślady użytkowania. W niektórych przypadkach będzie to zaletą, w innych wadą. Dajmy na to zabytkowe meble, czy też meble stylizowane na zabytkowe. Tutaj ślady użytkowania czyli tzw. podrasowanie świadczące na wiek mebli jest tylko zaletą. Wielu kolekcjonerów i miłośników starych mebli poszukuje właśnie takich, które mają jak najwięcej widocznych śladów użytkowania. Wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju mebla. W przypadku starych i zabytkowych mebli wszelkie otarcia, czy nawet przebarwienia są cenione i pożądane. Ale z drugiej strony wyobraźmy sobie nowe, białe, błyszczące meble z odbarwioną plamką czy przetarciem. Brzmi mało zachęcająco i atrakcyjnie, prawda?

Kolejną sprawą, którą powinniśmy brać pod uwagę przy kupnie mebli jest cena. Oczywistym jest, że meble używane będą dużo tańsze, niż meble zupełnie nowe. Na nowe meble musimy przeznaczyć dużo większą kwotę, na co niestety nie każdy może sobie pozwolić. Zaletą mebli używanych zapewne więc będzie niższa cena. Czasami możemy znaleźć używane meble w całkiem dobrym stanie za dosłownie grosze. Dla tych, dla których niższa cena ma większe znaczenie z pewnością zakup mebli używanych będzie zdecydowanie korzystniejsze. Chcąc natomiast urządzić dom stylowo i nowocześnie musimy zdecydować się na meble zupełnie nowe.

No właśnie – nowoczesne meble jako kolejna kwestia, którą powinniśmy brać pod uwagę przy zakupie mebli do domu. Jeśli zdecydujemy się na zakup mebli używanych to nie powinniśmy oczekiwać, że będą to meble z tegorocznego sezonu i w najmodniejszym trendzie. Przecież już wcześniej ktoś z nich korzystał, po czym postanowił je odsprzedać. Oczywistym jest więc fakt, że będą to meble modne jakiś czas temu. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w kwestii mebli nowych. Tutaj możemy wybrać taki styl i wygląd mebli, jaki się nam tylko podoba. Jak wiemy, wszyscy producenci co sezon zmieniają swoje kolekcje meblowe wprowadzając nowe, unowocześnione meble do sprzedaży.

Wracając do mebli zabytkowych – nie znajdziemy takowych wśród mebli nowych. Jak sama nazwa ,,zabytkowe meble” wskazuje – są to meble stare, używane, mające swoją przeszłość i historię. Jeśli natomiast zależy nam wyłącznie na ty, by mebel wyglądał na zabytkowy – możemy zakupić nowe meble, które swoim wyglądem przypominają te oryginalne, zabytkowe.

Artykuł przygotowany przez firmę Mega Meble – odnajdziesz nas po frazie Meble Warszawa. Błyskawiczna realizacja zamówień i atrakcyjne ceny.