Masz na głowie przeprowadzkę i musisz spakować mnóstwo drobiazgów? Wybierasz się na wakacje pod namiot i szukasz metod na przewiezienie drobnych przedmiotów? A może prowadzisz sprzedaż wysyłkową i potrzebujesz akcesoriów, które zabezpieczą produkt przed zniszczeniem? Każdy, kto znalazł się w podobnej sytuacji wie doskonale, jak pomocne potrafią być woreczki strunowe.

 

Dlaczego woreczki strunowe są najlepsze?

Idealne w codziennej organizacji przestrzeni elementy, takie jak szklane czy plastikowe pojemniki zupełnie nie zdadzą egzaminu w przypadku transportu małych przedmiotów na znaczne odległości. Przede wszystkim dlatego, że ważą zbyt dużo, zajmują zbyt wiele cennej bagażowej przestrzeni, są też podatne na zgniecenia, stłuczenia i uszkodzenia. Potrzebne jest czegoś innego – lekkiego, trwałego i pojemnego. Takie właśnie są woreczki foliowe, wykonane z solidnego, odpornego na rozdarcia polietynu. Dzięki wyposażeniu w praktyczne zamknięcie strunowe, potrzebować będziesz chwili, aby zabezpieczyć przewożone przedmioty. Wystarczy zacisnąć dwa palce na zapięciu. Wówczas nastąpi ciche kliknięcie i woreczek zostanie zamknięty.

 

Korzyści płynące z użytkowania woreczków strunowych

Pod względem funkcjonalności i niewielkiego ciężaru w transporcie torebki foliowe nie mają sobie równych. Szczególnie praktyczne i wielofunkcyjne są w tej kategorii woreczki strunowe. Jak sama nazwa wskazuje, są to woreczki, które różnią się od innych typów opakowań tym, że są zakończone zamknięciem strunowym. Zapewnia ono szczelność i ochronę produktów przed utratą ich właściwości w kontakcie z otoczeniem. Pozwalają na przechowywanie produktów spożywczych, takich jak zioła czy przyprawy. Chronią przed utratą pożądanego zapachu i spadkiem jakości danego produktu. Poza tym przed wilgocią i kurzem. Bardzo dobrze sprawdzą się w przypadku zabezpieczenia bakalii, suszonych i wędzonych owoców.

Na tym jednak przydatność woreczków strunowych się nie kończy. Znajdą one zastosowanie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z transportem małych przedmiotów.

 

Zalety woreczków strunowych:

 • błyskawiczne zamykanie i otwieranie,
 • solidne zamknięcie strunowe – zapewnia szczelność, chroni produkty spożywcze przed utratą zapachu,
 • odporność na przebicia i przedarcia – dzięki zastosowaniu solidnego polietylenu 100 mikronów, a także solidnemu zgrzewowi po obu bokach,
 • łatwa segregacja przedmiotów dzięki zastosowaniu pola do opisu,
 • praktyczny otwór do zawieszenia,
 • niska waga – nie musimy się obawiać, że sprzedaż produktów zapakowanych w woreczki strunowe zwiększy ich ciężar i spowoduje konieczność dopłaty za transport.

 

Przykłady zastosowania woreczków strunowych

Torby i woreczki foliowe, wyposażone w zamknięcie strunowe:

 • doskonale sprawdzą się więc w sklepach pasmanteryjnych, pozwalając na segregację różnego rodzaju guzików, zapięć i koralików;
 • są niezbędne w handlu detalicznym, przede wszystkim w sklepach jubilerskich, szczelnie zabezpieczając zakupione przez klientki kolczyki i bransoletki;
 • okażą się niezbędne także w sklepach muzycznych, podczas sprzedaży stacjonarnej i wysyłkowej elementów takich jak na przykład kostki gitarowe;
 • przydadzą się w zakładach szewskich, które oferują sprzedaż akcesoriów takich jak sznurowadła czy fleki;
 • mogą znaleźć zastosowanie w branży kawowej i herbacianej, chroniąc cenne właściwości produktów sprzedawanych na wagę.

 

Uniwersalność i funkcjonalność woreczków strunowych sprawia, że spotkać je można w niemal każdej branży. Choć nie poświęcamy im większej uwagi, są stale obecne w naszym codziennym życiu, pomagając uporządkować drobne przedmioty w taki sposób, aby łatwo je potem było można odnaleźć.

 

Diabeł tkwi w szczegółach

Kolejną istotną kwestią, w której warto wspomnieć jest możliwość podpisywania i segregowania zawartości woreczków strunowych. Służą temu torebki zawierające praktyczne pola do opisu. Dzięki taki prozaicznemu elementowi mamy pewność, że w woreczku znajduje się dokładnie to, co powinno. Jest to szczególnie ważne w przypadku produktów o identycznym lub zbliżonym wyglądzie, np. różnych rodzajów ziaren kawowych czy suszu herbacianego, podczas pakowania których niezwykle łatwo jest pomylić zawartość.

Szeroki wybór wysokiej jakości woreczków strunowych o różnych wielkościach i rodzajach zastosowania można znaleźć na stronie http://www.rajapack.pl/torby-worki-woreczki/worki-torby-foliowe/woreczki-strunowe.html.