Wyraźnie można zauważyć w Warszawie, jak i wielu innych dużych polskich miastach, że ludzie oszaleli zarówno na punkcie biegania jak i rowerów. W tym artykule chciałbym, jednakże skupić się lokalizacyjnie na Warszawie, a tematycznie właśnie na rowerach. Rowery zyskują coraz to większą popularność i z roku na rok zwiększają swoja obecność na warszawskich ulicach. Niewątpliwie zdarzeniem, które przyczyniło się do popularyzacji jednośladów, było utworzenie w Warszawie sieci wypożyczalni rowerów miejskich – Veturilo. Dzięki temu systemowi, każdy mógł wypożyczyć rower z jednego punktu, przejechać na nim do określonego celu i pozostawić tam rower w najbliższym możliwym punkcie. Oczywiście nie zadziałoby to, gdyby sieć punktów wypożyczania / zdawania rowerów, nie był na tyle rozbudowany, iż korzystanie z niego nie stanowiłoby większego problemu.

Warszawa przez wielu jest uznawana za polskie centrum osobliwości. Spowodowane jest to niewątpliwie faktem, że jest to stolica Państwa, największe miasto, z największymi możliwościami, które wielu osobom stwarza możliwość rozwoju. także bardzo wiele osób jest przyjezdnych, szukających swojego szczęścia, polepszenia warunków życia, czy tez po prostu szukających swojego miejsca w świecie. Dokładnie tak samo jest z rowerami. W Warszawie także możemy spotkać pełne spektrum osobliwości rowerowych. Najlepiej widać to nie gdzie indziej, jak na targach i giełdach rowerowych, gdzie w umówionych, stosunkowo stałych i cyklicznych terminach pojawiają się sprzedawcy oferujący wyprzedaż rowerów. Możemy tutaj znaleźć rowery małe i duże, zarówno dla dzieci, młodzieży, dorosłych jak i osób starszych. Rowery górskie klasyczne, damki, składami, kolarzówki, sportowe, BMX i wiele innych. Ponadto, bez problemu spotkamy się tutaj również z dość nietypowymi rowerami, które swoim wyglądem odnoszą się do amerykańskich motocykli chooperów, czy też rowery, na których pedałuje się w pozycji leżącej. Prawdziwy zjazd osobliwości i gratka dla wszystkich cyklistów i fanów jednośladów.

 

Wyprzedaż rowerów to nie tylko możliwość ich obejrzenia, ale przede wszystkim to okazja by w atrakcyjnej cenie zakupić nasz wymarzony jednoślad. Z każdym sprzedawcą możemy się potargować co do ceny, możemy próbować nieco zbić oczekiwania handlarza a i samodzielnie możemy czegoś więcej dowiedzieć się na temat konkretnego modelu. Jest to także idealnie miejsce właśnie dla wymiany informacji, nowinek branżowych czy ciekawostek technicznych. Często w takich miejscach, punkty handlowe maję renomowane sklepy takie jak t-bike.pl. W gronie osób żywo zainteresowanych tematyką rowerową, na pewno będzie wiele okazji by zaczerpnąć stosownej wiedzy. Co więcej, jeżeli mamy swój rower, dokładnie taki pragniemy – nic nie stoi na przeszkodzie, aby go nieco rozbudować, unowocześnić, zmodernizować. Możemy wymienić hamulce, dokupić oświetlenie, bądź dodatkowy ekwipunek, a wszystko to oczywiście na miejscu i w konkurencyjnych cenach. Atutem jest na pewno fakt, że wszystko znajdziemy w jednym miejscu. jeżeli danego elementu bądź części nie znajdziemy u jednego sprzedawcy, udajmy się 10 metrów dalej w prawo i na pewno trafimy na to czego poszukujemy.