Wciągarki linowe to sprzęt, którego zastosowanie znajdziemy w wielu gałęziach przemysłu.  Jedną z nich jest branża budowlana, gdzie w specyfikę zawodu bardzo często wpisane są prace na wysokościach. Puśćmy zatem wodze fantazji i wyobraźmy sobie plac budowy, na którym tego typu urządzenia nigdy się nie pojawiły.

Stalowa lina zamiast mięśni

Wciągarka linowa umożliwia podnoszenie i opuszczanie ładunków, które z racji swych gabarytów czy też masy, trudno byłoby przetransportować kilkanaście metrów w dół lub w górę.

W przypadku wciągarki linowej tężyzna fizyczna człowieka zastąpiona jest mocą silnika zaś mięśnie, stalową liną. Dzięki temu zamiast marnować siły na zmaganie się z ciężarami, wystarczy powierzyć tę czynność maszynie. Samemu zaś koncentrując swą energię na pracach budowlanych.

Ona jedna zamiast kilku

Proces transportu ładunku bez użycia wciągarki mógłby ponadto wymagać zaangażowania kilku osób. Nawet największy siłacz nie poradziłby sobie przecież z dostarczeniem np. betoniarki na wysokość kilku pięter. Zespół atletów mógłby zapewne uporać się z takim ciężarem, jednakże po cóż odrywać od pracy całą grupę, skoro wystarczy zaopatrzyć firmę w odpowiedni podnośnik.

Czas to pieniądz

Właściciele firm nie tylko budowlanych, powinni mieć świadomość prawdziwości powiedzenia – „Czas to pieniądz”. Załóżmy, że udało się nam skompletować ekipę budowlaną, w skład której wchodzą pracownicy o nieprzeciętnej wręcz kondycji oraz tężyźnie fizycznej. Nawet jeśli udałoby się im z sukcesem transportować przedmioty pomiędzy znacznymi wysokościami, to i tak musieliby spożytkować na to masę czasu.

O ile szybciej byłoby więc podpiąć transportowany gabaryt do haka wciągarki linowej i za pomocą aktywacji przycisku na pilocie, dostarczyć go na żądaną wysokość.

Bezpieczeństwo

Choć kwestie bezpieczeństwa podczas pracy nie należą do najprzyjemniejszych, to bezwzględnie należy mieć je zawsze na uwadze. Korzystając z wciągarki linowej możemy być pewni, że jej konstrukcja oraz zastosowane rozwiązania techniczne stanowią gwarancję bezpieczeństwa. Za przykład w tej kwestii niech posłużą urządzenia niemieckiej marki MSW, znajdujące się w ofercie firmy Emaks: http://emaks.pl/wyciagarki-linowe-podnosniki-1.html.

Produkty tam zawarte wykonano z wielką precyzją oraz dbałością o jakość materiałów. Każdy z modeli wyposażony został w aluminiową obudowę odlewaną ciśnieniowo, oraz bardzo wytrzymałą stalową linę CK 45 – odporną na skręcanie. Dodatkowe zabezpieczenie stanowią izolacja klasy B oraz wyłącznik bezpieczeństwa, umożliwiający natychmiastowe zahamowanie wciągania.

Każdy z podnośników marki MSW napędzany jest wydajnym silnikiem elektrycznym. Nad stabilnością czuwa zaś przekładnia w postaci koła zębatego CK 40 z łożyskiem.

Czysty zysk

Widać zatem, że wciągarka linowa to produkt nie tyle bardzo użyteczny na placu budowy, co wręcz niezbędny. Dlatego też każdy właściciel firmy budowlanej, powinien rozważyć zakup takiego podnośnika. We wszelkich z możliwych aspektach będzie to czysty zysk.

Zapisz