HVAC

Agregat absorpcyjny (chiller absorpcyjny) to narzędzie stosujące wszechstronnie rozumianą energię termiczną do wykształcenia chłodu. Własną nazwę zawdzięcza stosowanemu mechanizmowi absorpcji (absorpcja chemiczna to działanie i mechanizm wchłaniania treści gazowej w całą objętość substancji płynnej).

Agregaty absorpcyjne są doskonałym, dobrym wyjściem przy niewykorzystanej nadwyżce ciepła technicznego bądź odpadowego. Sprawdzają się też wszędzie tam, gdzie jest niedobór energii elektrycznej.

Agregat absorpcyjny – co to takiego?

Dokładnie mówiąc jest to narzędzie, jakie służy do tworzenia chłodu przez stosowanie wszechstronnie rozumianej energii termicznej. Nazwa narzędzia wychodzi od stosowanego do wytwarzania energii mechanizmu absorpcji, więc zjawiska i mechanizmu pochłaniania treści gazowej w całą wielkość substancji ciekłej. Więc energią, jaka służy do wspierania agregatu absorpcyjnego jest ciepło w formie ciepłej wody bądź pary. Brak zamówienia na energię elektryczną wyróżnia agregat absorpcyjny od agregatów wody lodowej i chillerów, jakim owa energia jest potrzebna do działania.

Działanie chłodnic absorpcyjnych

Założeniem chłodziarek jest zmniejszenie temperatury podawanego mieszkania. Chłodziarka absorpcyjna jest pierwszym typem ziębiarki elektrycznej. Korzyścią agregatów absorpcyjnych jest to, iż pozwolą na wydzielanie chłodu bez zastosowania energii elektrycznej, natomiast co za tymże idzie obniżają połączone z tymże koszty. Narzędzia owego rodzaju pochłaniają ciepło, poprzez jakie są zasilane (np. w formie pary wodnej bądź ciepłej wody), tworząc tymże samym chłód znajdujący duże wykorzystanie.

Agregat chłodniczy dla przemysłu

Kupno agregatu chłodniczego dla przedsiębiorstwa, to ogromny wydatek. Nieraz może być on zbyt ogromnym obciążeniem dla spółki – z myślą m.in. o takich sytuacjach wiele firm wprowadziło do własnej możliwości możliwość najmu agregatu chłodniczego. Usługa owa jest oferowana z zachowaniem najdoskonalszej klasy obsługi, co zawdzięcza się wykwalifikowanemu zespołowi oraz najsprawniejszemu aparatowi. Prócz usługi najmu agregatów chłodniczych dla przedsiębiorstw, oferowane są również specjalistyczne usługi serwisowe agregatów chłodniczych i ich naprawę.

HVAC – urządzenia chłodzące.