codemedia.pl

Termin „dom mediowy” nie jest często spotykany poza branżą marketingową. Co dokładnie kryje się pod tym pojęciem i czym zajmują się obecnie domy mediowe?

Kiedyś, gdy w Polsce działało tylko kilka stacji telewizyjnych i radiowych, a prasy również było niewiele, skuteczność reklam była znacznie wyższa niż obecnie. Teraz o odbiorcę walczy kilkadziesiąt różnych stacji telewizyjnych, o wiele więcej rozgłośni radiowych oraz dziesiątki gazet.

Aby reklama nie przepadła w tym gąszczu i mogła dotrzeć do odbiorcy, konieczne jest skuteczne zaprojektowanie oraz wdrożenie jej emisji czy publikacji. W tym zakresie mogą pomóc nam domy mediowe takie jak codemedia.pl, który pomaga klientom już od wielu lat w realizacji ich celów marketingowych.

Dom mediowy – co to jest?

Domami mediowymi czy medialnymi nazywamy agencje zajmujące się planowaniem i zakupem kampanii reklamowych w mediach. W przeszłości działania w tym zakresie realizowały agencje reklamowe, ale w związku z rozwojem rynku z agencji wydzieliły się domy mediowe trudniące się głównie planowaniem i zakupem mediów.

Oczywiście, na rynku działa też wiele domów mediowych jak codemedia.pl, które oferują swoim klientom także szereg dodatkowych usług w ramach różnych dziedzin marketingu, na przykład marketingu w wyszukiwarkach internetowych czy mediach społecznościowych.

Główne usługi domów mediowych to:

  • planowanie i zakup mediów dla klientów
  • przeprowadzanie badań medialnych
  • negocjowanie cen z dostawcami czasu i przestrzeni reklamowej

Wobec tego domy mediowe odgrywają bardzo ważną rolę w procesie marketingowym – są wybierane zarówno wtedy, gdy chodzi o media tradycyjne jak telewizja, prasa czy radio, jak również te nowoczesne jak internet.

Z domem mediowym klienci mogą realizować swoje działania jeszcze efektywniej – nawet w przypadku bardziej zaawansowanych strategii, które obejmują kilka różnych mediów. Zatem współpraca ze specjalistami tego rodzaju może pozwolić reklamodawcy na uzyskanie jeszcze lepszej efektywności w przystępnej dla niego cenie.