komputery poleasingowe

Skompletowanie pełnego sprzętu elektronicznego dla firmy wiąże się zwykle z dużymi kosztami. Czy jednak na pewno nie ma sposobu, aby laptop czy notebook dla firm nie rujnował budżetu? Wydaje się, że warto rozważyć kupno sprzętu poleasingowego.

Oferta salonu ze sprzętem poleasingowym

Salony oferujące komputery poleasingowe sprzedają urządzenia używane, których wypożyczająca je wcześniej firma, nie zdecydowała się wykupić. Zwykle są one w bardzo dobrym stanie, gdyż w firmach urządzenia nie są eksploatowane tak mocno, jak w użytku prywatnym.

Warto mieć na uwadze, że placówki tego typu sprzedają nie tylko używane laptopy, ale również innego rodzaju sprzęt oddany po zakończeniu leasingu. Każde urządzenie jest przydzielane do jednej z klas określających stan techniczny, ażeby klient wiedział, jak mocne ślady zużycia nosi dany sprzęt. Ponadto, wiele firm prowadzi placówki naziemne, w których można na własne oczy sprawdzić, czy warto nabyć dany monitor, komputer stacjonarny, czy notebook dla firm.

laptopy używane

Laptopy używaneczy warto kupować sprzęt poleasingowy?

Oczywiście, wszystkie komputery poleasingowe czy dowolne inne urządzenia oddane po wypożyczeniu, posiadają pewne oznaki zużycia. Jednakże sprzęt zaliczany do klasy A zwykle posiada co najwyżej niewielkie zarysowania na obudowie, natomiast całość działa całkowicie sprawnie. Przynależące do niższych klas laptopy używane mogą już nie działać idealnie, jednak w salonie ze sprzętem poleasingowym nie sprzedaje się urządzeń, które kompletnie nie nadawałyby się do użytku. Do niewątpliwych zalet dokonywania zakupu sprzętu poleasingowego należą:

  • wysoka jakość urządzeńkomputery poleasingowe zwykle są urządzeniami od znanych producentów, gdyż firmy nie kupują taniego, niskiej jakości sprzętu. Warto też pamiętać, że zwykle poleasingowe laptopy używane pracowały nie więcej jak 2-3 lata
  • niskie cenyim nowszy i mniej zużyty sprzęt, tym jego cena jest wyższa. Należy mieć na uwadze, że o ile w przypadku laptopów ślady używania są widoczne już po kilku miesiącach i z czasem mogą być większe, o tyle np. komputer stacjonarny czy monitor nawet po 1-2 latach często wygląda jak nowy. Natomiast po leasingu można go kupić w zdecydowanie obniżonej cenie
  • faktura za zakupy – kupując komputery poleasingowe, można liczyć na wystawienie faktury, co pozwala wliczyć zakup w koszty uzyskania przychodu
  • gwarancja – zakup urządzeń poleasingowych to jedyny sposób, aby otrzymać gwarancję na laptopy używane. Najczęściej wynosi ona kilka miesięcy.

Ceny komputerów poleasingowych

W salonie oferującym sprzęt poleasingowy można kupić różnorodne urządzenia, jednak największym zainteresowaniem cieszą się laptopy używane. Wynika to z faktu, iż różnica w cenie nowego i używanego komputera jest większa, niż w przypadku monitora, dysku, stacji dokującej, czy nawet notebooka dla firm. Wynika to ze stosunkowo dużej wartości nowych laptopów. Warto zauważyć, że poleasingowe laptopy używane należą zwykle do klasy biznes, co oznacza, że za nowy model trzeba zapłacić co najmniej 5-6 tys. zł., podczas gdy używane, lecz niezużyte urządzenie dostępne jest za maksymalnie kilkaset złotych.