CRM

Zastanawiasz się nad tym, co możesz zrobić, aby usprawnić kontakt z klientami i poprawić procesy komunikacyjne (zarówno pomiędzy pracownikami, jak i na linii pracownicy – klienci)? Odpowiedzią może okazać się wdrożenie systemu CRM. Sprawdź, co zyskasz, decydując się na ten krok.

CRM – co to jest?

System do zarządzania relacjami z klientami (CRM – z ang. Customer Relationship Management) sprawdzi się w każdej firmie. Zadowoleni z niego będą zarówno przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, którzy samodzielnie muszą zapanować nad procesami komunikacyjnymi z klientami, jak i właściciele dużych firm, w których istnieją osobne działy obsługi klientów.

System CRM pomoże Ci budować relacje z klientami, a także usprawni zarządzanie zadaniami z zakresu obsługi klientów. Osiągniesz dzięki temu większe zadowolenie klientów, którzy będą obsługiwani na najwyższym poziomie. Automatyzacja procesów, zestawienia danych dotyczących klientów w jednym miejscu sprawią, że już nigdy więcej żaden lead nie zostanie pomyłkowo ominięty.

Na co zwrócić uwagę wybierając CRM?

Wybór optymalnego programu do zarządzania klientami wcale nie jest prosty. Na rynku jest wiele propozycji, które różnią się od siebie nie tylko ceną, ale także stopniem rozbudowy poszczególnych funkcjonalności. Zwróć uwagę, czy konkretny program będzie oferował niezbędne rozwiązania. Zastanów się nad tym, czego najbardziej potrzebujesz. Chcesz mieć możliwość generowania rozbudowanych raportów, które pomogą mierzyć efektywność pracowników czy bardziej zależy Ci na przejrzystym i łatwym w obsłudze interfejsie?

Jakie korzyści daje CRM?

Wdrożenie zautomatyzowanego systemu do zarządzania relacjami z klientami (tymi obecnymi, jak i potencjalnymi) może przynieść firmie wiele korzyści. Niektóre z nich, to np:

  • poprawa wydajności pracy,
  • lepsza kontrola,
  • usprawnienie komunikacji w firmie.

Przekonaj się, jak bardzo wdrożenie systemu CRM przełoży się na poprawę komfortu pracy.

Poprawa wydajności pracy

Wszystkie informacje o klientach będziesz mieć w jednym miejscu, dzięki czemu zaoszczędzisz cenny czas i unikniesz pomyłek, np. co do preferencji klientów. Sprawniej będziesz obsługiwać kontrahentów, dzięki czemu wydajność pracy znacznie wzrośnie.

Lepsza kontrola

Szczegółowe raporty pozwolą Ci obserwować, jak przebiegają procesy komunikacyjne z klientami. Otrzymasz gotowy zestaw danych dotyczących efektywności Twoich pracowników. Zawsze będziesz na bieżąco, dzięki czemu nic nie umknie Twojej uwadze.

Usprawnienie komunikacji w firmie

System do zarządzania relacjami w firmie umożliwi sprawny przepływ informacji na temat kontrahentów pomiędzy poszczególnymi pracownikami. Gdy któryś z pracowników zachoruje, jego zadania bez najmniejszego problemu będzie mógł przejąć ktoś inny – cała historia dotychczasowej obsługi klientów znajduje się bowiem w jednym miejscu!

CRM poprawi efektywność pracy oraz sprawi, że dzięki sprawnej obsłudze, Twoi klienci będą bardziej zadowoleni!