CRM

Funkcjonowanie firmy powinno być oparte na uporządkowanych relacjach z klientami, dbałości o kwestie formalne oraz na kontroli postępów prac i kolejnych zleceń. Niestety, nie zawsze jest to proste. Jak oprogramowanie CRM może rozwiązać problemy firmy? Na co możesz liczyć? Podpowiadamy.

Prowadząc firmę w branży, która ma ciągły kontakt z klientem na pewno świetnie zdajesz sobie sprawę z wyzwań, jakim musisz sprostać. Osoby korzystające z Twoich usług chcą wysokiego standardu obsługi, błyskawicznego załatwiania spraw i sprawnie przygotowanych dokumentów. Nie zawsze jest to możliwe, jednak system CRM na pewno ułatwi Ci wykonanie tych zadań.

Gdzie pomoże oprogramowanie CRM?

Przede wszystkim CRM usprawni Twój kontakt z klientem. Trzymając bazę danych w jednym miejscu nie będziesz musiał przeszukiwać wielostronicowych archiwów, żeby znaleźć odpowiedni kontakt. To bardzo ułatwi relację z kontrahentem i zachęci go do dalszego korzystania z Twoich usług.

Jednak nie tylko kontakt w relacji z klientami jest ważny. Konieczny jest też wgląd w ich sprawy, analizowanie postępów działań i praca nad kolejnymi etapami. Tu również CRM przyjdzie z pomocą. System CRM ESTI umożliwia analizę wprowadzonych do systemu danych i podgląd postępów kolejnych zadań. W ten sposób sprawy klientów będą załatwiane szybciej i sprawniej – bez niepotrzebnej zwłoki i nerwów.

Bałagan? Nie z systemem CRM!

Systemy CRM porządkują działania w firmie. Nie będziesz musiał już trzymać baz danych, ofert czy plików finansowych w różnych miejscach na dysku. Cała dokumentacja w jednym miejscu uporządkuje pracę w firmie i zwiększy jej efektywność.

Porządek zapanuje też w dokumentach finansowych, które CRM z łatwością przechowuje i przetwarza. Dostęp do statystyk pracy pozwala natomiast podejmować błyskawiczne decyzje związane z zarządzaniem firmą, takie jak weryfikacja cen czy uruchamianie kolejnych usług.

Świetne rozwiązanie dla biur nieruchomości

Jakie jeszcze sprawy ułatwi system CRM? Wspomniane oprogramowanie EstiCRM rozwiąże wiele kłopotów związanych z prowadzeniem biur nieruchomości. Wszystkie oferty i zapytania od klientów będziesz mógł trzymać w jednym miejscu. Dostęp do oprogramowania z tzw. zdalnej chmury umożliwi uruchomienie systemu w każdym miejscu i na każdym urządzeniu. Eksport ofert na popularne portale z ogłoszeniami pozwoli z kolei na oszczędność czasu, związaną z wystawianiem każdej oferty osobno.

Podsumowując, CRM to wyjątkowo sprawne oprogramowanie, które rozwiązuje wiele firmowych problemów. Pozwala na oszczędność czasu (związaną z obsługa klienta czy uporządkowaniem ofert Twojego przedsiębiorstwa), ale też zwiększa obroty firmy (szybszy czas realizacji umożliwia działanie z kolejnymi klientami). Pomaga też w rozwijaniu przedsiębiorstwa, bazując na tworzeniu statystyk pracy czy przypominaniu o etapach danych zleceń. Jeżeli chcesz cały czas zwiększać możliwości firmy – zainwestuj w system CRM.