Ceramiczne dzbanki

Pięknie zastawione stoły były nieodłącznym elementem przyjęć i spotkań rodzinnych od lat. Śniadanie, czy elegancka kolacja nie mogą odbyć się bez odpowiedniej zastawy stołowej. W dziejszych czasach na rynku dostępnych jest mnóstwo różnorodnych talerzy, półmisków, czy kubków oraz dzbanków. Wybierając idealny zestaw na swój stół warto przyjrzeć się bliżej tym, wykonanym z ceramiki. Dlaczego?

Coś więcej o ceramice.

Poprzez wyroby ceramiczne rozumiemy dzisiaj wszelkiego rodzaju tworzywa, które otrzymujemy w wyniku odpowiedniego wypalenia i uformowania gliny. Ceramiczne dzbanki, a także inne naczynia z tego surowca znane są od wieków. Swój początek ceramika miała wiele lat temu, w Azji Wschodniej. To właśnie tam tworzono pierwsze wyroby ceramiczne. Z biegiem lat pojawiać się ona zaczęła w Ameryce, a finalnie dotarła także i do Europy.

Zastosowanie i właściwości ceramicznych naczyń.

Ze względu na wyjątkową odporność i wytrzynałość ceramiczna zastawa stołowa to idealny wybór. Jest ona odporna na działanie wysokich temperatur, czy czynników chemicznych. Jest ona także odporna na ścieranie. Naczynia z ceramiki posłużyć mogą zatem na wiele lat, dodatkowo są niezwykle piękne i często bogato zdobione, dzięki czemu idealnie dopełniają stół i tworzą wyjątkowy klimat. Cermiczne dzbanki to więc doskonałe rozwiązanie, aby rozkoszować się gorącą herbatą.

Ceramika Bolesławiec.

Znana i od lat chętnie wybierana ceramika Boleslawiec kojarzy się głównie z wieloletnią tradycją, bogatą historią i przede wszystkim z klasą i wyjątkową wytrzymałością. Jest ona znana wszystkim koneserom ceramicznych naczyń. Historia pięknych garnków i dzbanków z Bolesławca sięga bowiem już czasów średniowiecza. Jej rozwój był związany z faktem, że mieszkańcy Bolesławca mieli szeroki dostęp do dobrego rodzaju gliny. Bogaty w tlenki glinu i krzemu surowiec powodował, że wytworzone z niego naczynia miały chatakterystyczny brązowy kolor. W połowie XVIII w. na brunatnych wyrobach z gliny zaczęto naklejać białą nakładkę, wykonaną z biskwitu. Takie nakładki miały różne kształty, twrzono także na nich różnego rodzaju wzorki. Białą glinę zaczęto wykorzystywać dopiero nieco później, bo w połowie XIX w. To właśnie biała powierzchnia naczyń idealnie nadawala się do malowania. Pojawiła się wówczas metoda stempelkowa i na wyrobach ceramicznych powstawały, tworzone za pomocą gąbeczki kropki lub inne drobne elementy, które można znaleźć na niej do dzisiaj.

Główne cechy ceramiki Bolesławiec.

*Oryginalny wygląd. Ceramika z Bolesławca posiada róznego rodzaju piękne zdobienia, które powstają przy pomocy drobnych stempelków. Niezwykle bogata oferta precyzyjnie wykonanych wzorów sprawia, że naczynia prezentują się elegancko i nie sposób ich pomylić z żadnymi innymi.

*Ekologiczny sposób produkcji. Farby stosowane do malowania naczyń pochodzą z naturalnych składników i są ekologiczne. Dzięki temu nie szkodzą one środowisku.

*Niezwykła wytrzymałość. Materiał wykorzystywany do produkcji naczyń i dzbanków ceramicznych z Bolesławca jest niezwykle trwały, a także nie zawiera szkodliwych substacji. Dzięki temu wyroby są całkowicie bezpieczne przy kontakcie z żywnością.

*Niska nasiąkliwość wody. Bolesławiec to ceramika, która jest niezwykle solidna, nieprzepuszczalna dla cieczy i odporna na działanie czynników chemicznych.

Gdzie kupić wyroby ceramiczne Bolesławiec?

Swoją przygodę z wysokiej jakości ceramicznymi naczyniami warto zacząć od wyboru idealnego dzbanka ceramicznego z Bolesławca. Jest to naczynie, które znajdzie zastosiwanie w każdej kuchni i sprawdzi się świetnie w codziennym użytkowaniu. Doskonałym miejsce, gdzie dostępne są róznego rodzaju piękne dzbanki ceramiczne jest strona https://andyceramika.pl/dzbanki . Niezwykle urocze i starannie wykonane dzbanki będą pięknie się prezentować na każdym stole i przypadną do gustu każdemu wymagającemu koneserowi. Warto zwrócić uwagę na bogaty wybór wzorów i barw. Tradycyjne kobaltowe wzorki doskonale komponują się na białej powierzchni, jednak w ofercie są także takie z elementami czerwieni, czy zieleni.

Dlaczego warto postawić na dzbanki bolesławiec?

Bogata wieloletnia historia gwarantuje, że wybór dzbanków bolesławiec będzie zakupem na lata. Naczynia od lat cieszą się popularnością. Pozwalają poczuć magię dawnych lat i przenieść się do czasów, kiedy wystawne śniadania w ogrodach, czy na tarasach były codziennością. Tradycyjne dzbanki ceramiczne to także po prostu piękny dodatek do wnętrza. Dodatkowo są niezwykle wytrzymałe i bezpieczne w użytkowaniu. Zakup takiego naczynia to pomysł na piękny sentymentalny prezent czy po prostu dobra inwenstycja, gdyż jak wiadomo to, co sprawdzone od wieków po prostu musi być dobre! Dzbanki ceramiczne bolesławiec to piękne i solidne naczynia, dzięki którym każdy współny posiłek będzie magiczny.