Volkswagen

Samochodów marki Volkswagen nikomu nie trzeba przedstawiać. Takie modele jak Polo, Golf czy Passat od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Popularność zyskują nowe modele, a także te z drugiej ręki. Wynika to z tego, że samochody Volkswagen to pojazdy solidne, wytrzymałe, na długie lata. Jakie jeszcze mają zalety. Dlaczego warto wybrać Volkswagena?

Samochody Volkswagen – auta z historią i tradycją

Volkswagen to jedna z największych firm motoryzacyjnych na świecie i producent samochodów o takiej samej nazwie. Koncern powstał w latach 30. XX wieku w Niemczech i jego zadaniem było stworzenie i produkcja auta dla ludu. Dziś Volkswagen prowadzi swoją działalność w 153 krajach na świecie. Swoim klientom proponuje różnorodne modele aut, które sprawdzą się i na miejskich ulicach, i na dłuższych, trudniejszych trasach.

Doskonała oferta samochodów marki Volkswagen, znajdziesz na https://centrumwroclaw.pl/vw/.

Auta Volkswagen – najpopularniejsze modele

W stajni Volkswagena znaleźć można wiele modeli samochodów. Do tych kultowych zalicza się Polo, Golfa czy Passata. Oferta stale jednak się powiększa. Nowe modele, które zyskują coraz większą popularność to:

  • auta miejskie, takie jak Volkswagen Up! i Volkswagen Gol oraz nieco większy od nich Volkswagen Ameo
  • pojazdy z segmentu supermini i auta kompaktowe – Volkswagen Polo, Volkswagen Vento, Volkswagen Fox (Ameryka Płd.)
  • niewielkie auta rodzinne – Volkswagen Golf i Volkswagen Jetta
  • duże samochody rodzinne – Volkswagen Passat, a także nowy Volkswagen Arteon
  • VANY – Volkswagen Touran oraz Volkswagen Sharan
  • SUV-ów: Volkswagen Touareg, Volkswagen Atlas (głównie USA i Azja), Volkswagen Tiguan
  • miejskie crossovery: Volkswagen T-Roc, Volkswagen T-Cross.

Dlaczego warto wybrać Volkswagena?

Auta Volkswagen pochwalić mogą się bardzo dobrą opinią. To właśnie ona przemawia za tym, że warto zainteresować się samochodami tego niemieckiego koncernu. Dobra reputacja Volkswagena wynika z tego, że jego modele cechują się wysoką jakością elementów wyposażenia oraz układu mechanicznego, solidnością i bezawaryjnością. Samochody Volkswagen służyć będą więc przez lata. Co więcej, później można sprzedać je dość łatwo i z zyskiem. Wynika to z faktu, że używane auta Volkswagen są chętnie wybierane na rynku aut używanych, dodatkowo – bardzo wolno tracą na wartości.

Samochody Volkswagen warto też wybierać ze względu na bogatą ofertę modeli. Niemiecki koncern proponuje i te odpowiednie dla fanów szybkiej i ostrzejszej jazdy, i te idealne dla rodzin i kierowców poruszających się głównie po mieście. Każdy z tych samochodów wyposażony jest w najnowsze zdobycze techniki, które usprawniają i ułatwiają jazdę, a także czynią ją bezpieczniejszą. Do podstawowych systemów wspierających należą: asystent utrzymania pasu ruchu Lane Assist, czujniki parkowania, kamera cofania, system przypominający o znakach drogowych.

Samochody Volkswagen to również dobry wybór dla wszystkich tych, którym zależy na ekologii. Koncern stawia na efektowne wykorzystywanie konwencjonalnych źródeł energii. To, dlatego wiele modeli wyposażonych jest w silniki benzenowe i wysokoprężne, oparte na technologiach TSI i TDI. Zmniejszają one pojemność krokową, a przez to są bardziej oszczędne i czyste, a jednocześnie nie tracą dynamiki. Dla tych, którym dobro natury jeszcze bardziej leży na sercu Volkswagen przygotował modele elektryczne i hybrydowe. Te pierwsze to modele ID3 i ID4. Hybrydowe samochody Volkswagen to natomiast Golf eHybrid, Golf GTE, Passat GTE, Passat Variant GTE, Arteon eHybrid, Arteon Shooting Brake eHybrid, Tiguan eHybrid, Touareg eHybrid, Touareg R.

Ile kosztują samochody Volkswagen?

Samochody Volkswagen mogą pochwalić się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Kupując nowy model, można również skorzystać z atrakcyjnych form finansowania. Nowe auto kupić można na raty lub w leasingu EasyDrive, nawet posiadając 0% wkładu własnego. Przy zakupie można również zdecydować się na dodatkowe pakiety, które zagwarantują bezpieczeństwo użytkowania samochodu. Oferują one m.in. przeglądy w autoryzowanych serwisach. W cenie samochodu jest natomiast ubezpieczenie opon oraz Gwarancja Mobilności, dzięki niej w razie ewentualnych awarii, wypadków, kradzieży, rozładowania akumulatora, przebicia opon, braku paliwa można liczyć na wsparcie – doholowanie do autoryzowanego serwisu i zapewnienie samochodu zastępczego.