utrata włosów

Utrata włosów dotyka coraz większej ilości osób. Co więcej zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą zostać dotknięci tego typu chorobą. Dolegliwość ta jest bardzo uciążliwa głównie ze względu na wartości estetyczne. Te są zaś szczególnie istotne z perspektywy kobiet, które bardziej niż mężczyźni zwracają uwagę na swój wygląd. Włosy zaś stanowią jedną z największych ozdób kobiety. Podkreślą jej urodę oraz potrafią maskować niektóre defekty. Tym samym posiadanie pięknej i bujnej fryzury jest dla większości kobiet tak ważne.

Nagła utrata włosów

W wyniku długotrwałego wypadania dużej ilości włosów kobiety bardzo często tracą poczucie własnej wartości, a także nie są już pewne siebie. Przez to mogą osiągać one znacznie niższe wyniki w pracy. Najczęściej konsekwencją wypadania włosów u kobiet jest ich odcięcie się od dotychczasowego życia społecznego i towarzyskiego. Kobiety wówczas zazwyczaj starają się unikać kontaktów i nie pokazywać innym osobom, że straciły one dużą część swoich włosów. Konieczne jest szybkie działanie oraz prowadzenie szeregu działań diagnostycznych, które będą w stanie ustalić faktyczną przyczynę utraty włosów. Przyczyny te zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn najczęściej mają podłoże hormonalne. Jednak bardzo często utrata włosów następuje w wyniku nieodpowiedniego trybu życia czy też w związku z dużą ilością stresu, jaki towarzyszy wielu osobom każdego dnia. Stres może powodować poważne zmiany hormonalne, a przez to prowadzić do nadwyżki jednego z hormonów na niekorzyść pozostałych. Ponadto stres bardzo niekorzystnie wpływa na odbudowę komórek organizmu oraz na czas ich regeneracji.

Walka z wypadaniem włosów

Walka z wypadaniem włosów musi rozpocząć się od przeprowadzenia stosownych badań diagnostycznych. Jednakże warto jest wspierać ją odpowiednią pielęgnacją włosów oraz skóry głowy. Bardzo pomocny może okazać się szampon przeciw łysieniu, który dedykowany jest zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Ponadto warto korzystać także z serum przeciw wypadaniu włosów, z które wzmocni działanie szamponu, a jednocześnie pomoże szybciej zregenerować włosy oraz skórę głowy. Dokładna pielęgnacja, zgodna z potrzebami włosów znacznie poprawia ich wygląd oraz kondycję. Dobrze dobrane kosmetyki do włosów sprawiają, że włosy wyglądają na piękniejsze i bardziej zadbane. Pozwalają one także na skuteczne i szybkie dostarczanie do struktury włosów niezbędne minerały oraz składniki odżywcze zwłaszcza te deficytowe.