Buty dla dzieci

Prawidłowo dobrane buty dla dzieci to podstawa zdrowych stóp. Błędy, które popełnimy, wybierając obuwie dziecięce, mogą rzutować nie tylko na wygodę, ale i na zdrowie dziecka, także za wiele lat. By uchronić się przed błędem, warto pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Jakich?

  1. Buty dla dzieci – kiedy kupić pierwszą parę?
  2. Jak wybrać odpowiednie buciki dziecięce?

Mały człowiek cały czas rośnie, zmieniają się także jego stopy. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważne jest to, kiedy maluch zacznie nosić buty i jakie będzie to obuwie. Jeśli szukasz dziecięcych bucików, nie kieruj się tylko ich wyglądem oraz ceną. To błąd. Idealnie dopasowane wygodne buty zadbają o komfort i zdrowie Twojej pociechy, gdy będzie stawiać pierwsze i kolejne kroki.

1. Buty dla dzieci – kiedy kupić pierwszą parę?

Zanim zdecydujesz się na pierwsze zakupy dla Twojego maluszka w sklepie obuwniczym, zastanów się, czy to na pewno odpowiedni czas. Jeśli maluszek nie zaczął jeszcze chodzić, nie ma potrzeby, by więzić jego stópki w butach. Pamiętaj, że zbyt wczesne założenie bucików może zaburzyć prawidłowy rozwój dziecka.

Po pierwsze buty dziecięce wybierz się wtedy, gdy maluch zacznie stawiać swoje pierwsze kroki. Bardzo ważne jest, by w tym czasie miał buty dla dzieci, ale tylko takie, które zadbają o zdrowie maluszka. Wybierz buty, które będą wygodne i zapewnią odpowiednią amortyzację.

2. Jak wybrać odpowiednie buciki dziecięce?

Buty odpowiednie dla małych stópek? Proszę bardzo. By takie kupić, zacznij od doboru właściwego rozmiaru. A ponieważ zmierzenie stopy maluszka może być sporym wyzwaniem, po zmierzeniu długości i szerokości stopy dolicz 5-10 milimetrów, co pozwoli stopnie na naturalne przesuwanie podczas chodzenia. Pamiętaj też, by regularnie kontrolować rozmiar dziecięcej stopy. Chociaż perspektywa założenia bucików po starszym rodzeństwie kusi, pamiętaj, że w przypadku bucików dla dziecka nie może być mowy o popełnianiu takich błędów, jak kupowanie „na oko” czy też kupowanie używanego obuwia. Buty roczki i inny rodzaj obuwia odpowiedni dla małych dzieci, znajdziesz na stronie TuptajTU.

Pamiętaj, że w bucikach powinna być również elastyczna podeszwa, sztywny, sięgający nieco ponad kostkę zapiętek oraz odpowiednio szerokie noski, które nie będą ściskać maleńkich paluszków.

Wybieraj obuwie dziecięce odpowiedzialnie, niezależnie od tego, czy chodzi o buty sportowe, zimowe, czy kalosze dla dzieci. Powiedzenie, że pośpiech jest złym doradcą, świetnie się w tym przypadku sprawdza.