ranking pożyczek

Pożyczki pozabankowe cieszą się nieustającą popularnością już od kilku lat. Klientów do ofert firm pozabankowych przyciąga przede wszystkim dostępność produktów, jakie oferują. Możliwość załatwienia wszystkich formalności drogą internetową sprawia, że chwilówki, w których specjalizują się parabanki, są bardzo atrakcyjne dla pożyczkobiorców. Jednak zanim zdecydujemy się na wzięcie pożyczki w jednej z internetowych firm, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jakich? O tym właśnie będziemy pisać w poniższym artykule.

Uczciwi na pierwszy rzut oka a szybka pożyczka

Tym, co najpierw powinno zwrócić naszą uwagę jest to, jakie wrażenie robi na nas dana firma pożyczkowa na pierwszy rzut oka. Wbrew pozorom nasza intuicja może nam udzielić dużo cennych informacji. Jeśli strona firmy pożyczkowej wygląda mało profesjonalnie, a znalezienie danych na temat warunków udzielenia zadłużenia jest trudne lub informacje widoczne na witrynie są mało precyzyjne, to raczej nie wróży nic dobrego. Dobre firmy pożyczkowe, które znajdują się na rynku długo, dokładają wszelkich starań, aby klient mógł znaleźć na stronie wszelkie potrzebne informacje w prosty sposób. A najważniejsze kwestie, związane choćby z kosztami pożyczki, są widoczne już na pierwszym planie.

Rzetelność firmy pożyczkowej – jak ją sprawdzić?

Przeglądając oferty firm pożyczkowych, powinniśmy z miejsca odrzucić te, które w jakikolwiek sposób budzą nasze wątpliwości, jeśli chodzi o wiarygodność. Aby weryfikacji stało się zadość, możemy sprawdzić rzetelność firmy również w jednym z wielu rejestrów, np.:

  • Krajowym Rejestrze Sądowym,
  • Komisji Nadzoru Finansowego,
  • Związku Firm Polskich,
  • czy Centralnej Ewidencji Działalności i Informacji Gospodarczej.

Jednak oprócz sprawdzenia rzetelności firm w jednym z rejestrów, warto jest obeznać się w opiniach na temat danej instytucji. Najbardziej wartościowe będą te, które usłyszymy od własnych znajomych lub specjalistów z branży, ale opinie innych klientów-internautów, również mogą nam sporo powiedzieć na temat działalności firmy i sposobu, w jaki traktuje ona swoich klientów. Pamiętajmy jednak, że część z opinii może być sponsorowana lub tworzona przez konkurencję.

Proces ubiegania się o pożyczkę

Przy ubieganiu się o pożyczkę koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na proces składania wniosku i weryfikacji. Standardowo wygląda to następująco:
1) Składamy wniosek o pożyczkę/ Zakładamy konto.
2) Wypełniamy wniosek pożyczkowy.
3) Przesyłamy 1 gr lub 1 zł na wskazane przez pożyczkodawcę konto w celu zweryfikowania numeru rachunku bankowego.

Jeśli pożyczkodawca wymaga od nas przesłania większej sumy niż wymieniona wyżej kwota, możemy mieć do czynienia z próbą wyłudzenia. Jak najszybciej powinniśmy zrezygnować z takiej oferty.

Gdzie szukać najlepszych ofert?

Pomocą w znalezieniu najlepszych ofert pożyczkowych będą dla nas rankingi pożyczek, np. problemfinansowy.pl – ranking pożyczek. Dzięki takim stronom wszystkie potrzebne nam informacje o pożyczkodawcach są zgromadzone w jednym miejscu, co ułatwia ich porównanie.