Internetowy kantor

Z kantorów internetowych może korzystać każdy – klienci indywidualni, przedsiębiorcy i instytucje. Aktualnie korzystniejszy niż w banku kurs to jednak za mało, aby zainteresować ofertą użytkowników i dlatego e-kantory stawiają na szybkość przeprowadzania transakcji.

Na czym zależy klientom e-kantorów?

Działalność kantorów internetowych nie jest w Polsce uregulowana odrębnymi przepisami. Mimo to ten sektor rynku rozwija się bardzo dynamicznie. E-kantory kuszą zarówno kursami walut, jak i szybkością realizacji transakcji. W najlepszych kantorach internetowych klienci mogą otrzymać środki na swój rachunek bankowy w mniej niż 10 minut – tak wynika z rankingu przygotowanego przez Forbes.

Internetowy kantor to współcześnie alternatywa zarówno dla banków, jak i kantorów stacjonarnych. Ponieważ rozwiązania, z których korzystają e-kantory przypominają bankowość elektroniczną, klienci oczekują sprawnej realizacji zleceń. Właśnie dlatego w ostatnich latach tak duży nacisk kładzie się nie tylko na cenę, ale szybkość i sprawność obsługi użytkowników.

Zaoszczędź czas – przelew zagraniczny zleć w kantorze

Część kantorów internetowych ma status instytucji płatniczych. Takie kantory oferują klientom m.in. przelewy krajowe i zagraniczne. Jeżeli chcesz oszczędzać nie tylko pieniądze, lecz także czas, skorzystanie z oferty takich kantorów bardzo Ci się opłaci. Zapłacisz mniej niż w banku, a dodatkowo nie będziesz musiał logować się na swój rachunek osobisty. Inaczej mówiąc, w jednym miejscu zakupisz potrzebną walutę, a następnie zlecisz przelew.

Jedną z najważniejszych walut na świecie jest dolar. Kurs dolara w ostatnich miesiącach ulega dużym wahaniom. Jeżeli prowadzisz firmę, to szybkość zakupu waluty ma dla Ciebie ogromne znaczenie. Korzystając z kantoru internetowego, który oferuje ekspresową wymianę środków, możesz jedynie zyskać – wymienisz walutę po najlepszym w danym dniu kursie i tym samym unikniesz ryzyka straty. Przy okazji zaoszczędzisz czas spędzony na monitorowaniu cen – kantor internetowy Rkantor.com umożliwia klientom skorzystanie ze zleceń oczekujących.

[1] Euro ze stoperem. Które e-kantory są najszybsze?, https://www.forbes.pl/rankingi/najszybsze-kantory-internetowe-w-polsce-ranking/yvrk1f1 (dostęp 9.11.2018).